Chemia na UJK w Kielcach

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Chemia na UJK w Kielcach

Post autor: tusiulka »

Witajcie
Czy może kto wie coś o tym kierunku? Może ktoś studiuje? Chciałabym dowiedzieć się czegokolwiek Za każde informacje będę bardzo wdzięczna
Piekna20letnia
Posty: 104
Rejestracja: 12 lut 2009, o 18:11

Re: Chemia na UJK w Kielcach

Post autor: Piekna20letnia »

Szkoda że dopiero ten post zobaczyłam sporo moich znajomych tutaj studiuje. Nie wiem jaki jest poziom, wiem tylko że wiele moich koleżanek miało z chemii PODSTAWOWEJ koło 40-50% a studiują na dziennej chemii)
bajecznaChemia
Posty: 2
Rejestracja: 9 maja 2012, o 16:11

Re: Chemia na UJK w Kielcach

Post autor: bajecznaChemia »

Witam
To moj pierwszy post na tym forum wiec z góry porszę o wyrozumiałość.
Szukalam czegoś wiecej na temat kierunku chemia na UJK w kielcach ale znalazlam tylko ten wątek. Zamiast tworzyc cos nowego to sie podpinam.
A mianowicie chcialabym się dowiedziec czegos wiecej najchetniej od osoby, ktora juz uczy sie chemii na tym uniwersytecie lub zamierza i ma wiecej informacji.
Moze cos o rekrutacji bo na stronie nie znalazlam nic oporcz tego ze liczy sie matematyka chemia i jezyk.
Chciałabym wiedziec jaki jest poziom chemii, czy jest bardzo ciezko i czy wogole warto.
Wszelkie informacje, opinie bardzo mile widziane i z góry dziękuje
pms
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2012, o 21:52

Re: Chemia na UJK w Kielcach

Post autor: pms »

Co do rekrutacji to co chciałbyś wiedzieć konkretnie? Terminy na pewno są na stronie rekrutacyjnej, jak się zalogujesz będziesz miał/a wszystko mapisane co konkretnie robić.
Co do uczelni i poziomu, laboratoria nowiutkie prawie nie używane) Poziom zależy od wykładowcy chyba jak wszędzie. Na pierwszym roku najwięcej problemów sprawia matematyka, fizyka i chemia kwantowa. Pierwszy semestr jest bardzo luźny (oprócz wspomnianej już matematyki) i będziesz miał/miała dużo czasu na życie studenckie. Im wyższy semestr tym więcej nauki i trudniejszy materiał ale jak się już wdrożysz w studia powinno być dobrze:)
bajecznaChemia
Posty: 2
Rejestracja: 9 maja 2012, o 16:11

Re: Chemia na UJK w Kielcach

Post autor: bajecznaChemia »

Dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź
Najbardziej interesuje mnie przelicznik punktów, ponieważ jest napisane tylko tyle,że.
"kandydatom, którzy zdali egzamin maturalny („nowa matura”) uwzględnia się wynik części zewnętrznej egzaminu maturalnego:
- na poziomie podstawowym wyrażony w punktach procentowych z wagą 1.
- na poziomie rozszerzonym wyrażony w punktach procentowych z wagą 2.
a np.:
"na kierunku filologia oraz filologia polska-specjalność filologia polska z językiem
angielskim w Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim kandydatom, którzy zdali egzamin
maturalny („nowa matura”) uwzględnia się dodatkowo wynik części wewnętrznej
egzaminu maturalnego:
- poziom rozszerzony: - poziom podstawowy:
W= R(z) x 0,9 +R(w) x 0,6 W= P(z) x 0,7 +P(w) x 0,3
R(z) - wynik egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z części zewnętrznej
R(w) - wynik egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z części wewnętrznej
P(z) - wynik egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym z części zewnętrznej
P(w) - wynik egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym z części wewnętrznej"

Nie wiem może jestem zbytnio ograniczona ale nie rozumiem w jaki sposób są przeliczane punkty na chemie.
Bardzo chce dostać się właśnie na UJK, bo z Kielcami wiążę przyszłość, dlatego moje pytanie czy ciężko jest się dostać na same studia, jakieś progi punktowe czy mniej wiecej może wiesz z jakim minimalnym wynikiem dostają się osoby.
Jestem z Warszawy więc na uniwerek rzut beretem. Wiem, że nie ma co porównywać UW z UJK, ale czy bycie na mniej prestiżowej uczelni cokolwiek zmienia?
Co do tej matematyki i fizyki (moje dwie pięty achillesowe) naprawde jest aż tak źle? I wymagane są rzeczy z kosmosu
Mam tyle obaw, pytań, wątpliwości a tak naprawde nikogo z kim można byłoby porozmawiać. Szukałam na różnych forach w różnych tematach opinii, informacji, ale to wciąż za mało. A pomimo wszystko chce studiować w Kielcach.
Jeszcze raz dziękuje za odzew, bo myślałam, że już nikt nie ma żadnych informacji albo się nie chce podzielić.
Życzę miłego wieczoru
Bajeczna
pms
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2012, o 21:52

Re: Chemia na UJK w Kielcach

Post autor: pms »

No to rzeczywiście z tymi przelicznikami to nie jest jasna sprawa.
Dostać się na prawdę nie jest ciężko, i jeśli masz zdaną rozszerzoną maturę z chemii to na pewno się dostaniesz. To jest jeden z tych kierunków gdzie łatwo się dostać ale już żeby się utrzymać trochę pracy trzeba włożyć.
Co do wymagań na matmie i fizyce, no zależy kto co uważa za cuda(apropo cudów to bardziej brałbym pod uwagę chemię kwantową, brr energia zerowa oscylatora kwantowego, zjawisko tunelowania to można podciągnąć pod cuda ). Ja akurat bardzo lubiłem matematykę także byłem zwolniony z egzaminu(trzeba mieć 5 z ćwiczeń). Na matematyce głównie analiza matematyczna i elementy algebry, zagadnienia takie jak granice ciągów i funkcji, pochodne, całki, macierze liczby zespolone itd. Wszystko jest do nauczenia, znałem osoby które miały braki podstaw z liceum ale przyłożyły się i zaliczyły bez problemu. Do matematyki radzę się przyłożyć bo przyjdzie na drugim semestrze wspomniana już chemia kwantowa i raczej nikogo nie będzie obchodzić, że nie umiesz liczyć pochodnych czy całek A równanie schrodingera się samo nie rozwiąże Fizyka jest tylko na drugim semestrze wykład+laboratoria. Także nie martw się głowa do góry wszstko będzie dobrze, jak będziesz potrzebowała pomocy to się polecam. Pozdrawiam
doctor_House
Posty: 22
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 20:32

Re: Chemia na UJK w Kielcach

Post autor: doctor_House »

Chciałabym się dowiedzieć jakie książki należy posiadać na 1 rok chemii na naszym zacnym UJK, bo nie mogę znaleźć owej informacji nigdzie.
nieznajoma22
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 17:33

Re: Chemia na UJK w Kielcach

Post autor: nieznajoma22 »

Witam. Ja również zapisałam się na chemię na UJK. Teraz kiedy wszystko się zbliża strasznie się boję. Ale mam do was pytanie bo spóźniłam się z wyborem przedmiotów czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na moje studnia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość