Farmacja na AM we Wrocławiu

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 293
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:58

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Aero »

O matko, u nas to trwało z 2h, najpierw był mini wykład a później ten teścik. Najlepsze było to, że nie zmieściliśmy się w jednej sali (była jeszcze analityka), więc byliśmy w 2 mniejszych połączonych drzwiami z boku i gość co chwilę latał z jednej do drugiej Dobrze, że to zmienili.
Ailatan95
Posty: 18
Rejestracja: 2 sty 2013, o 00:35

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Ailatan95 »

Aero pisze:
Winozpo&#x142udnia25 pisze:znów dziękuje mam jeszcze pytanie w kwestii książek- w co trzeba się zaopatrzyć na dobry pieczątek? czy warto kupować sobie wszystkie pozycje z listy umieszczonej na stronie biblioteki? czy wystarczą jakieś skrypty lub kserówki?
Jaki Kuba? Czy mogłabyś podać linka do jego wypowiedzi? byłabym bardzo wdzięczna
Poszukaj na forum, Kuba wrzucał taką fajną listę z potrzebnymi podręcznikami, ja z niej korzystałam.
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 293
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:58

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Aero »

Wypowiadał się parę postów temu, wystarczy poszukać.
ursus600
Posty: 15
Rejestracja: 9 cze 2014, o 19:02

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: ursus600 »

Orientuje się ktoś, czy zajęcia z wychowania fizycznego będą obowiązkowe?
matys
Posty: 73
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:54

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: matys »

ursus600, nie u nas wf zostal wycofany z planu studiow
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 293
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:58

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Aero »

Na stronie pojawił się już plan zajęć, można sobie podpatrzeć co i jak
Winozpołudnia25
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2014, o 19:15

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Winozpołudnia25 »

Czy może orientuje się ktoś, gdzie jest jakiś fajny punkt ksero, gdzie bez problemów można zakupić ksera książek itp.?
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 293
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:58

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Aero »

Na Łukasiewicza, ksiązki mają już skserowane i zbindowane. Nie pamiętam dokładnie numerku, w takiej piwnicy
Winozpołudnia25
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2014, o 19:15

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Winozpołudnia25 »

Dziękuję
mona1224
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2015, o 19:20

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: mona1224 »

Jako, że zbliża się kolejna matura szukam jakiejś dobrej duszy, która podpowie czy warto składać papiery do Wrocławia.
Wiem, że temat jest już oklepany, ale mam dość spory dylemat, bo mieszkam ponad 300 km stąd i zastanawiam się czy jest sens pakować się tak daleko za wszelką cenę.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: deVries »

Ja już nie umiem na to pytanie prosto odpowiedzieć. Jeśli chodzi o miasto, to dla mnie jest idealne do studiowania. Mam porównanie z Warszawą, Krakowem, Poznaniem i Katowicami (i Sosnowcem, hehe) i naprawdę, Wrocek miażdży, czuję się tu świetnie od 4 lat. Jedyny minus to zdaje się dość drogie mieszkania i akademik po drugiej stronie miasta względem wydziału, ale mi się udało ten problem sprawnie rozwiązać.

Jeśli chodzi o uczelnię to sprawa jest bardziej skomplikowana. Wiele rzeczy mnie wkurza, ale jestem przekonany, że na każdym UM powody do irytacji się znajdą (najczęściej jakieś administracyjne pierdoły). Poważna (dla mnie, dla kogoś to pewnie będzie bez znaczenia) wada to brak specjalizacji (niby coś jest z przemysłowej, ale bez szału kiedyś był fajny program z klinicznej i zniknął gdzieś nie ma porównania z WUM, gdzie mają kilkanaście specek do wyboru).

Niektóre katedry są biedne, nie mają hajsu na dydaktykę i ćwiczenia w związku z tym nie porywają. Ale to raczej z takich mało ważnych przedmiotów i powoli zmienia się na plus. Te ważniejsze są z kolei prowadzone całkiem przyzwoicie. Mamy nowy budynek i z każdym rokiem doceniam go coraz bardziej, zwłaszcza jak sobie przypomnę poprzednie gmachy. Lokalizacja trochę słaba, ale nie ma tragedii (do ścisłego centrum 15-20 minut autobusem). Asystenci są w większości przyjaźni, co najmniej neutralni, na prawdę na palcach jednej ręki mogę policzyć takich, których aktywnie nie lubiłem. To tak ogólnie co mi przychodzi do głowy, jak masz jakieś konkretne pytania to pisz.
matys
Posty: 73
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:54

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: matys »

Ja osobiście polecam i zgadzam się z przedmówcą. Ja pochodzę 330 km od Wrocławia i to żaden problem
Resiu
Posty: 61
Rejestracja: 14 cze 2012, o 13:07

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Resiu »

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości