LEK OLSZTYN

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: LEK OLSZTYN

Post autor: randomlogin »

David pisze:Rozmawiając ze studentami UWM, jak mówią jaki pruski system tam panuje, i jakich pierdół wymagają, to to 4te miejsce na prawdę nie zachwyca.
No a jaki system ma panowac. Wladze wiedza doskonale, ze na zewnatrz sa oceniane przede wszystkim przez pryzmat wyniku LEKu. Wiec trzeba wyhodowac - inaczej tego nie okresle - absolwenta, ktory ten LEK napisze jak najwyzej. Cel nadrzedny. I ten cel nawet osiagnieto - w tej kategorii naleza sie gratulacje. W innych. coz, nie o tym jest watek.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEK OLSZTYN

Post autor: Medycyna Lwów »

ryjex pisze:Do Kaamila: a max 166 to już w ogóle kiepsko Naprawdę Kaamil?
to nie jest złośliwość - choc temu eksperymentowi od zawsze byłem przeciwny i widze ze miałem racje - nie ma sie ru naprawde czym podniecać, podobnie jak piszą poprzednicy. No ale jak rozumiem statystyki was w Olsztynie nie uczono stad trudno ci zrozumieć o co mi chodzi.
Cierni
Posty: 11
Rejestracja: 6 mar 2012, o 09:01

Re: LEK OLSZTYN

Post autor: Cierni »

Przepraszam Kamilu, ale o jakiej statystyce piszesz? Wynik średni, w grupie blisko 50 osób, dosyć miarodajnie oddaje poziom nauczania lub przynajmniej potwierdza, że w Olsztynie wcale nie uczą gorzej niż w innych placówkach. Poza tym, jak z pewnością zauważyłeś, rozbieżność wyników jest mniejsza niż w innych uczelniach, co świadczy o tym, że wynik średni jest miarodajny.
A co scapula ma wspólnego z LEKiem?
O jakich innych kategoriach mówicie, w których Olsztyn nie daje rady?
ryjex
Posty: 22
Rejestracja: 5 sie 2008, o 13:34

Re: LEK OLSZTYN

Post autor: ryjex »

I znowu się mylisz Kaamil (ojoj, kolejny raz nie masz racji - jaka szkoda… )– była statystyka (zrób lepszy research, zanim coś napiszesz) Nie wiem jak jest teraz, ale na moim roku była.
Dopóki wszyscy nie zdobędziemy 100% nie zmienisz zdania choć nie teraz pewnie ja się mylę – Ty zawsze znajdziesz jakieś inne argumenty
I zgadzam się z Cierni – o jakie inne kategorie chodzi?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEK OLSZTYN

Post autor: Medycyna Lwów »

Cierni pisze:Przepraszam Kamilu, ale o jakiej statystyce piszesz? Wynik średni, w grupie blisko 50 osób, dosyć miarodajnie oddaje poziom nauczania lub przynajmniej potwierdza, że w Olsztynie wcale nie uczą gorzej niż w innych placówkach. Poza tym, jak z pewnością zauważyłeś, rozbieżność wyników jest mniejsza niż w innych uczelniach, co świadczy o tym, że wynik średni jest miarodajny.
A co scapula ma wspólnego z LEKiem?
O jakich innych kategoriach mówicie, w których Olsztyn nie daje rady?
a nauka praktyczna, gdy zaplecze mizerne, gdyt kadra przyjezdna i początkująca, a publikacje, prace naukowe, granty studenckie? Nie spotkałem pracy na żadnej z konferencji która pochodziłaby z UWM. jak mówiłem - lepiej 4te niż ostatnie, ale by móc porównać grupę 50 studentów z grupą 400 studentów to nie wystarczy popatrzyć na średnią, są odpowiednie testy statystyczne, czego CEM nie robi, a szkoda, bo UWM spadłby wtedy dużo w dół.
I tu nie chodzi o nic, bo nie mam i nie będę z tą uczlenią miał nic wspólnego, a przygaszenie jakiegoś hurra-optymizmu jakby niewiadomo co się stało.
Cierni
Posty: 11
Rejestracja: 6 mar 2012, o 09:01

Re: LEK OLSZTYN

Post autor: Cierni »

Nie wiem o jakiej nauce praktycznej mówisz w tym momencie. Z tego co się orientuję w Olsztynie akurat w tym temacie nie ma co narzekać. Czy kadra jest przyjezdna i początkująca też nie wiem. Z pewnością jest wymagająca, często nadmiernie. Widzę natomiast, że próbujesz deprecjonować pewne osiągnięcie, które udało się osiągnąć młodemu wydziałowi. Nikt tutaj nie próbuje powiedzieć, że Olsztyn jest lepszy od starych i zasłużonych uczelni medycznych, natomiast nie jest tak bardzo w tyle jak to było zakładane. Tendencje jak na razie ma dobre.
ryjex
Posty: 22
Rejestracja: 5 sie 2008, o 13:34

Re: LEK OLSZTYN

Post autor: ryjex »

"Nikt tutaj nie próbuje powiedzieć, że Olsztyn jest lepszy od starych i zasłużonych uczelni medycznych, natomiast nie jest tak bardzo w tyle jak to było zakładane. Tendencje jak na razie ma dobre. - Dokładnie o to chodziło w moim pierwszym poście Cierni Ale do niektórych osób to nie dociera, niestety
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 12 gości