bezsenność

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
lotti
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 15:27

bezsenność

Post autor: lotti »

cześć
potrzebuje waszej rady, mam stresującą pracę i przez to ostatnio nie mogę zasnąć długi czas a później znowu do roboty i tak w kółko a to już się robi męczące jakie macie sposoby na bezsenność ?
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: bezsenność

Post autor: Erick »

Najlepszą opcją byłoby przestać się stresować, ale jeżeli to niemożliwe to trzeba rozładować stres. Wyjść na spacer, pobiegać, poczytać książkę szczególnie przed snem czytanie się sprawdza. Można też zaparzyć sobie meliskę
lotti
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 15:27

Re: bezsenność

Post autor: lotti »

no właśnie ja uwielbiam czytać mogłabym to robić cały dzień i noc melisa nie pomaga - chyba mam słaby pęcherz bo później minimum dwa razy w nocy wstaję siku a coś innego?
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: bezsenność

Post autor: Magda93 »

Kup jakiś lek bez recepty na uspokojenie z walerianą, melisą, szyszkami chmielu, serdecznikiem, czy dziurawcem. Np. Nervomix czy tabletki uspokajające Labofarm.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: bezsenność

Post autor: Sofia »

no właśnie ja uwielbiam czytać mogłabym to robić cały dzień i noc
A czy czytasz w łóżku? Bo jeśli tak to nie powinnaś, lepiej przenieść się na fotel/kanapę. W przypadku bezsenności lepiej oduczać organizm robienia w łóżku czegokolwiek innego poza spaniem (i seksem). Wszelkie jedzenie/czytanie/naukę lepiej robić gdzie indziej, a w samym łóżku tylko spać
tamira
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 15:50

Re: bezsenność

Post autor: tamira »

doraźnie ja sobie pomagam tabletkami, moja bezsenność zawsze wiąże się ze stresem - pomaga mi sen apotex - w składzie melatonina, melisa, chmiel i magnez. niedrogie więc może wypróbuj sobie
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: bezsenność

Post autor: Epsilon »

Można próbować leków ziołowych. Jeśli nie pomagają, wybrać się do lekarza, może coś doradzi, a w ostateczności zapisze jakieś mocniejsze leki. Tylko uważać, żeby się nie uzależnić!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: bezsenność

Post autor: Mårran »

Leki nasenne to raczej ostateczność powinna być, jak nie znaleziono przyczyn bezsenności, które dadzą się wyeliminować. Chociaż często są przepisywane od razu.
Pani Buka
opaska
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 17:16

Re: bezsenność

Post autor: opaska »

jeśli tylko możesz to jak najdłużej wystrzegaj się leków typowo nasennych i uspokajających, mój chłopak się od nich uzależnił, przez 4 lata brał te na benzodiazepinie bo lekarz mu przepisał i odstawianie było straszne. normalnie jak narkoman. próbował odstawić kilak razy ale dopiero teraz udało się i od kilku miesięcy nie bierze także jeśli tylko możesz to nie bierz nic co na receptę i co na tej substancji.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: bezsenność

Post autor: Mårran »

Od benzodiazepin nie tak trudno się uzależnić. Dlatego jak najdłużej trzeba stosować bardziej naturalne metody ]
Pani Buka
opaska
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 17:16

Re: bezsenność

Post autor: opaska »

no właśnie takie uzależnienie od tego to chwila. naprawdę działa potem przy odstawianiu jak narkotyk dlatego jeśli tylko możecie to nawet z tym nie eksperymentujcie bo szkoda zdrowia i psychiki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: bezsenność

Post autor: Medycyna Lwów »

przede wszystkim zadbać o właściwą higienę snu - to jest najważniejsze - proponuję poczytać o tym w necie (zwłaszcza artykuły dra Skalskiego z WUMu). W wielkim skrócie - nie robić w łóżku nic poza spaniem i seksem (czyli np. nie czytać przed snem w łóżku), nie ustalać arbitralnych godzin pójścia spać, nie spać w ciągu dnia, kłaść się do łóżkan dopiero jak się jest śpiącym (nawet jeśli ma być to póżna godzina) przed snem się zmęczyć (fizycznie i intelektualnie), można zjeść mały, węglowodanowy posiłek. LEKI to ostateczność, wpierw można próbować ale nie codziennie z uspokajaczami ziołowymi (ale nie z dziurawcem, który fotouczula, daje miliony interakcji i działa raczej na nastrój niż na spokój).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości