Mc Murry - nasza wspólna powtórka

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Striker38
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 19:00

Mc Murry - nasza wspólna powtórka

Post autor: Striker38 »

Witam.
Jestem Kamil, chodzę do I liceum. Zacząłem przerabiać McMurrego, ale nie mogę znaleźć książki z rozwiązaniami problemów, więc wpadłem na pomysł, aby w tym wątku umieszczać rozwiązania problemów od początku. Ci, którzy przerobili McMurrego, mogliby sobie powtórzyć same zadanka. Każdy może zamieszczać odpowiedzi, chodzi o to, aby samemu rozwiązać zadanie i sprawdzić odpowiedź w wątku i ewentualnie w przypadku błędu skonsultować się z innymi forumowiczami.
Podoba się pomysł?
Striker38
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 19:00

Re: Mc Murry - nasza wspólna powtórka

Post autor: Striker38 »

OK, to może zacznę

1.9. Dlaczego cząsteczka organiczna nie może mieć wzoru C2H7?

Moja odpowiedź:
Cząsteczka organiczna nie może mieć wzoru C2H7, ponieważ atom węgla zawiera tylko cztery orbitale, mogące nałożyć się na orbitale innych atomów. Każde nałożenie się dwóch orbitali to wiązanie, więc atom węgla może utworzyć cztery wiązania. W cząsteczce C2H7 orbital 1s jednego z atomów wodoru nie nałoży się na żaden orbital atomu węgla.

Sensowna odpowiedź? Czy zawiera błędy? Czy jest się do czego przyczepić? Oceńcie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości