Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Kas_ia »

Medve pisze:Hej wszystkim
Ja też planuję się dostać na wete, najlepiej na sggw.
Dopiero się zaczęłam uczyć biologii i chemii więc będzie ciężko ale jestem dobrej myśli.
Mam do was pytanie, czy podręczniki do biologii operonu i zbiory zadań Witowskiego wystarczą żeby się w miarę dobrze przygotować do matury?
Czy może warto dokupić Villego?
Ville wg mnie zupełnie zbędny mam w domu, ale chyba tylko raz z tego korzystałam jak robiłam jakąś prezentację i tyle. nic tam nie ma pod maturę zupełnie, więc szkoda kasy, już lepiej chyba kupić zbiór zadań Persony. chociaż ja korzystałam tylko z Operonu i Witowskiego. no i przerobiłam od A do Z wszystkie dostępne w Internecie arkusze maturalne, to chyba najlepsze przygotowanie
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Latimeria_ »

ja tam na mojego villego nie narzekam, często do niego zaglądam i bardzo się zaprzyjaźniliśmy chociaż pod kątem matury może faktycznie lepiej kupić coś innego
shhake
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 15:19

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: shhake »

Ja mogę polecić zbiory z medyka, zarówno z biologii jak chemii. Mnóstwo zadań, nawet maturalne z zeszłych lat. Mi bardzo pasują, choć początkowo przerażała mnie ilość zadań.

MarikaWet
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2014, o 09:48

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: MarikaWet »

Szukam dobrej rady. Nie chodzi mi tutaj o czas, jaki mam dziennie poświecić na naukę. Ile przerabiacie tematów do matury? Kiedy zaczeliscie? Jak wygląda wasz system nauki? Dzięki za odpowiedz

shhake
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 15:19

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: shhake »

Ja staram sie robic jeden dzial w tydzien (jeden z chemii, jesli chodzi o biologie to lacze kilka krotszych np. Wirusy, bakterie i protisty. Jezeli jest dluzszy to tez jeden tygodniowo). Oczywiscie teoria plus zadania (z chemii 50 do dzialu, z biologii tyle ile jest w medyku).

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Korczaszko »

Nie ma co się zastanawiać kto, ile i jak się uczy. Są różne szkoły, różne osoby.
Ja np. do matury uczyłam się 2 tygodnie bioli i 3 dni chemii Ale miałam nieelitarną szkołę, która wg mnie przygotowała do matury, a nie do olimpiad i jeśli uczyło się na sprawdziany to tak jakby uczyło się do matury.

Nie polecam zostawienia wszystkiego na kwiecień. Mnie biologia stresowała, szczególnie jak patrzyłam na biologa i widziałam jakich dupereli uczą się ludzie, a ja nie mam o nich najmniejszego pojęcia
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Reptilia »

Jesli chodzi o mnie to trzymam sie tego zeby codziennie cos robic, raz mniej raz wiecej. Ide zgodnie z materiałem przerabianym na korepetycjach wiec mam z gory narzucony materiał czego mam sie uczyc Walczę tez ze stechiometria wiec robie codziennie jakies zadanka. Tak jak napisała koleżanka wyżej, wszystko zależy od konkretnej osoby, kazdy ma jakis inny plan
Jedynym moim wnioskiem z popraw matury jest to ze im wiecej ma sie wolnego czasu tym mniej sie robi

shhake
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 15:19

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: shhake »

Mam odwrotnie. Kiedy chodzilam do szkoly nie mialam mocy zeby sie uczyc do matury, bo ciagle z innym przedmiotow byly sprawdziany, czesto wracalam i szlam spac. Nauka w domu byla dla mnie kara za grzechy, ktorych nie popelnilam. Teraz robie to z wlasnej woli i nauka sprawia mi przyjemnosc. Zycze wszystkim duzo mmotywacjido nauki, zebysmy mogli za rok z duma napisac, ze jestemy studentami weterynarii!
Ps: przepraszam, ze bez polskich znakow.

aguja
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2014, o 15:58

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: aguja »

Mnie również czeka poprawa maturki, więc będę tu do was wpadać Aktualnie jestem na polibudzie. Mam nadziej, że jakoś uda mi się połączyć naukę do matury+studia. Ktoś z poprawiających również studiuje?
kokosanka
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:32

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: kokosanka »

aguja ja w tym roku zaczęłam studia (konkretnie analityka medyczna) jak na razie jest luźno i skupiam się głównie na robieniu notatek z biologii, gdyż dużo chemii mam na owym kierunku studiów
aguja
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2014, o 15:58

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: aguja »

U mnie też nie jest źle. Ale minął dopiero tydzień. Jak zobaczyłam plan z chemii to się ucieszyłam, bo pierwszy semestr to powtórka do matury
Plutowa
Posty: 1
Rejestracja: 8 paź 2014, o 18:20

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Plutowa »

Witam wszystkich! Piszę z nadzieją lepszej motywacji do osiągnięcia tytułowego celu wątku Za mną tylko jedna próba, z powodu pójścia na zootechnikę i braku czasu na naukę do matury- duża ilość zajęć (większość duperele ale czas zabierały). Na drugim roku postanawiam znów uderzyć,zajęć jakieś 70 % mniej, zatem nie wyobrażam sobie plucia w brodę do końca życia. Z ciekawostek: doktoryzujemy się razem z moim psem, który dzielnie słucha nudnych wykładów. A powracając na ziemię znalazłam plan nauki do matury, może komuś się przyda- mojej pięty achillesowej, CHEMII.
I pytanie do was, szczególnie poprawkowiczów. Z jakich książek najłatwiej wam się uczyć? Z jakich wiedza jest w miarę uporządkowana i nastawiona typowo na maturę? Myślicie że przerobienie Witowskiego może dać spokojny sen o niezmąconej niczym obecności na liście przyjętych na weterynarię? Pozdrawiam i liczę na wspólne kibicowanie sobie!
shhake
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 15:19

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: shhake »

Jeśli chodzi o chemię. Teorii uczę się z zeszytu, najwyżej doczytuje w internecie rzeczy, których nie rozumiem. Potem robię zadania.
Biologii póki co uczę się tylko z Operonu. Zadania z medyka, tylko te opisowe. Według mnie nie warto robić zamkniętych, chociaż jeżeli trafi się PRAWDA/FAŁSZ to robię, bo wiem, że na maturach są często spotykane

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości