LO w Lublinie

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
agnieszka9832
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2014, o 15:12

LO w Lublinie

Post autor: agnieszka9832 »

Witam, w tym roku zdaje egzaminy i będę musiała wybrać liceum w którym będę kontynuować naukę .Myślę o profilu biol-chem lub medycznym, bo różnie to funkcjonuje. Bardzo chciałabym zostać lekarzem w przyszłości , tylko tu pojawia się problem , ponieważ gdy myślę lub widzę żyły w rękach odczuwam dyskomfort.poza tym w tej sytuacji bolą mnie moje, ale jestem ambitna i wiedzę o anatomii wręcz chłonę . Stąd moje pytanie czy może mi to minąć czy lepiej sobie odpuścić i wybrać inny kierunek ? Poza tym czy warto tracić czas an dojazdy (około 1 godz) by iść do dosyć dobrego liceum , czy lepiej iść do lokalnego a do matury samej sie przygotowywać ? Dodam , że nie będę miała raczej problemów z nauką , bo dość dobrze się uczę .
Bardzo zależy mi na odpowiedziach i z góry dziękuję ?:)

Ps: Które LO w Lublinie polecacie? Myślę o III liceum im. Unii, IV liceum Stefanii Sempołowskiej , ewentualnie Podwale XV LO. Które z nich będzie najlepsze pod względem atmosfery , ludzi , nauczycieli itp?
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: LO w Lublinie

Post autor: Girion »

agnieszka9832 pisze:Poza tym czy warto tracić czas an dojazdy (około 1 godz) by iść do dosyć dobrego liceum , czy lepiej iść do lokalnego a do matury samej sie przygotowywać ?
Zdecydowanie to drugie, nie dość, że tracisz czas na dojazdy, to jeszcze jak czegoś nie rozumiesz z tematu, to nie ma jak się spytać nauczyciela, który Cię spławi, bo zostało 2 minuty do dzwonka, a tutaj ma inna klasa". Lepiej samemu poznawać nowe zagadnienia z książek.

Druga sprawa, to często w tych elitarnych liceach jest wyścig szczurów i słaba atmosfera, po prostu. Dlatego polecam zwykłe, bliskie domu liceum, by mieć więcej świętego spokoju i więcej czasu dla siebie.
adu1219
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 13:58

Re: LO w Lublinie

Post autor: adu1219 »

agnieszka9832, A jak myślisz lepsze jest Technikum Medyczne w Lublinie czy LO z biol-chem ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości