Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: nodame »

lekarski
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

antropolog95, nawet w Bydgoszczy jeszcze nie ma lek-dentu. Do tego jeszcze dłuuga droga.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Piotrr »

22kinga10 pisze:W Zielonej Górze nie będzie. Potwierdzone info od mojego nauczyciela od biologii, który ma kontakty z Uniwersytetem w ZG. Nie ma chętnych wykładowców.
Jakby nie mieli wykladowcow to nie skladali by wniosku do PKA. a kontakty z uz to nawet moj brat ma, np przez panie z dziekanatu.
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Medycyna Lwów »

Ze stomatologią jest znacznie trudniej z dwóch zasadniczych powodów:
1 - bardzo drogi sprzęt, materiały niezbędne do prowadzenia kierunku
2 - braki w kadrze naukowej - samodzielnych pracowników nauki - dentystów jest bardzo mało, z prostego powodu - dentystom nie chce się i nie opłaca zazwyczaj robić karier naukowych, poza tym pole do ew,. badań jest znacznie mniejsze niż w ogólnej medycynie.

Inna kwestia, że w odróżnieniu od lekarzy, to dentystów mamy więcej niż średnia unijna, a w dużych miastach to aż za dużo, i młodzi dentyści pracują za grosze.
Ab143
Posty: 16
Rejestracja: 24 lis 2014, o 13:47

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Ab143 »

No i jest
Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Uniwersytetu Zielonogórskiego dot. uruchomienia kierunku lekarskiego. Teraz ruch należy do ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego, które decyduje o tworzeniu nowych kierunków na uczelniach.
wiadomosci.onet.pl/lubuskie/pka-pozytywnie-o-kierunku-lekarskim-w-zielonej-gorze/6f38p Ciekawi mnie tylko czy rekrutacja faktycznie będzie 2015/2016 czy w następnym roku
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Agher »

22kinga10 pisze:W Zielonej Górze nie będzie. Potwierdzone info od mojego nauczyciela od biologii, który ma kontakty z Uniwersytetem w ZG. Nie ma chętnych wykładowców.
Uwielbiam takie posty. Potwierdzone info", ma kontakty". A tu psikus, jak zwykle .

A tak z ciekawości, to czy ktoś się orientuje w jakiś szczegółach, jak ma wyglądać ta współpraca i szkolenie studentów w jednostkach w Niemczech?
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Dellarin »

Ktoś z Was ogarnia te listę w Zielonej Górze? Bo chodzą słuchy po internetach, że nie idzie z listy progu odczytać, bo są tylko nr podań a nie ma wyników matur wyświetlonych. Ktoś coś? Może ktoś jest ostatni na liście przyjętych i poda nam swój wynik to się dowiemy jaki jest próg?
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Argentum »

[at]

Taa, poda. Jak ta lista jest numerami ułożona, buahahahahahahah. Nie chcę być w skórze pierwszej osoby na liście, która ma np. 150 punktów.d

Co za uczelnia, nie mogę!
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Dellarin »

no ja tam nie składałam, tlko screena widziałam i jestem w totalnym szoku buahahaha, nie ma co narzekać np na ŚUM, że się spóźnił 2 godz z listą xd lepsze 2-godzinne spóźnienie niż taki cyrk : O
Ale czytałam, że podobno jakaś laska ma 173 pkt i dostała się do Zielonej.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Argentum »

Szkoda, że tylko 60 miejsc. Próg na pewno nie spadnie jakoś fest.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Dellarin »

Teraz znów mam info od jednej osoby, że ma 173 a jest w Zielonej na liście rezerwowej na 9XX miejscu, więc chyba jest tam totalny rozpiździej, nieogar etc i ta lista jest totalnie nie wg ilości pkt maturalnych
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Agher »

Dellarin pisze:Teraz znów mam info od jednej osoby, że ma 173 a jest w Zielonej na liście rezerwowej na 9XX miejscu, więc chyba jest tam totalny rozpiździej, nieogar etc i ta lista jest totalnie nie wg ilości pkt maturalnych
a w nawiasach nie ma liczby punktów? Wychodzi na to, że jest 187.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

W komentarzach ktoś napisał, że jego 170pkt przeliczyli wg. centyli na 185pkt. Co w przypadku osób poprawiających, które nie mają liczby centyli na świadectwie? Ale nieogarnięta uczelnia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 87 gości