"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: DMchemik »

Dobra, może nie w domu, bo znalazłem to na swoim biurku w laboratorium dziś rano ale pierwszy raz w życiu mam okazję takie coś widzieć. Znalazłem to pod suchym bukietem z liści klonowych zebranych wczoraj w parku, więc pewno z nich wypadło. Było martwe, ma tylko jedno skrzydło, wiec drugie w jakiś sposób straciło. Najbardziej mnie uderza ta tarczka na plecach? Cóż to za dziwoląg?
Załączniki
owad.png
owad-1.png
patd
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2014, o 11:18

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: patd »

Lunette, mam być może to samo! W zależności od tego jak mają ułozone skrzydełka. Obrzydlistwa. Najwięcej przy oknach! Na początku wszyscy mówili, że to prusaki, zamówiłam ekipę dezynsekującą, Pan powiedział, że prusaki to nie są, zdezynsekował całe mieszkanie.

Aktualnie w mieszkaniu od kilku dni (po dezynsekcji) nie spotkałam żadnego, ale dzisiaj jeden spaceruje między szybami w oknie. Okna mam stare, więc mniemam, że do mieszkania wchodzą szczelinami. Wszystkie jakie były znajdowały się na parapetach, firankach. Moim zdaniem skaczą, reszta się zgadza. I chyba moje nie mają czułek, ale sa mega podobne. Wiesz może już co to jest i jak się tego pozbyć?
Krysiaa
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2014, o 18:19

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Krysiaa »

Hejka,

mam do Was gorącą prośbę - plizz pomóżcie

W moim domku mam dziwnych lokatorów. Najpierw znalazłam je na parkiecie przy progu. Potem jakimś dziwnym trafem pojawiło się kilka sztuk w koszu na brudną bieliznę. Ostatnio spotkałam je z kolei w łóżku, gdzie składuje pościel.

Są różnej wielkości i mają barwę od takiej jaśniejszej po ciemnobrunatną. Zauważyłam na nich prążki jasne, więc chyba mają budowę segmentową". Wiją się jak na moje oko, a może tylko tak się poruszają?
Nie umieją pływać - testowałam Łatwo się je zabija, wystarczy zgnieść.

Nie mam pojęcia skąd mogły się wziąć. Czasem znajduję ich zwłoki(?) a może to tylko hmm. ich pancerzyk"? Nie znam się.

Mają około 5, czasem więcej czasem mniej mm długości, 2-3mm szerokości.

POMOCY! Bo się okropnie boję małych stworzeń
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

"Lunette, mam być może to samo! W zależności od tego jak mają ułozone skrzydełka. Obrzydlistwa. Najwięcej przy oknach! Na początku wszyscy mówili, że to prusaki, zamówiłam ekipę dezynsekującą, Pan powiedział, że prusaki to nie są, zdezynsekował całe mieszkanie."

Ludzie są tacy niepoważni. Serio nie widzisz różnicy między tym a prusakiem? W internecie jest masa zdjęć. Rozbawił mnie fragment - prusaki to nie są, zdezynfekował całe mieszkanie"- hajs się zgadza. Dezynfekcja w takim wypadku to nieporozumienie.
patd
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2014, o 11:18

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: patd »

Nie znam się na żadnych robakach, więc ja pojęcia nie mam. Wszyscy wokół mówili, że to prusaki (ludzie, którzy teoretycznie prusaki mieli - też!) - sąsiedzi, koleżanki i ich rodzice. Nie wiedziałam co robić, a że wszyscy wmawiali, że to prusaki to zamówiłam dezynsekcje (i wbrew pozorom na pewno w jakimś stopniu pomogła, bo na razie nie mam żadnej jednostki w mieszkaniu). Zresztą to nie jest problem do rozstrząsania - szukam pomocy w identyfikacji tych stworzeń, które znajdują się głownie w pobliżu okien i czy ktoś wie skąd to się bierze, jak z tym walczyć.
Krysiaa
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2014, o 18:19

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Krysiaa »

Czy moge liczyć na czyjąś pomoc i odpowiedź na mojego posta? Proszę.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: DMchemik »

Krysia, a czy możesz wrzucić fotki gdzieś, gdzie nie trzeba podawać hasła? Bo tak, to nigdy nie zobaczymy fotek.
Krysiaa
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2014, o 18:19

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Krysiaa »

Może teraz zadziała.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: DMchemik »

A znam je. Tak z widzenia. Niestety, nazwy, sam nie znam.
Krysiaa
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2014, o 18:19

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Krysiaa »

A wiesz może co z tym zrobić? Jak z tym żyć?
Skąd to w ogóle się wzięło? Ech bo dostanę po prostu jakiejś paranoi.
stanko
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:08

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: stanko »

1.jpg
stanko
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:08

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: stanko »

Hej.
Wiem ktoś może jak nazywają się robaczki, które zamieściłem wyżej?
Mam tego mnóstwo w szafce z mąką, kaszą, mlekiem w proszku itd.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

Mącznik młynarek
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości