Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Karibu »

fakt. Jeszcze są cykle. Tyle że ich na wyrywki znać nie trzeba, a przynajmniej ja się ich uczyć nie zamierzam^^
Najgorszym działem jaki w biologii może być to jak dla mnie układ nerwowy. Strasznie ciężko mi się go uczy, mimo że temat arcyfascynujący. Tyle że te pytania maturalne:/ no i dużo pamięciòwki
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Mikrotrabekule »

Czasem mam wrażenie, że to czy czegoś się dobrze uczy czy też nie zależy od książki, z której to czytasz. Też nie lubiłam nerwowego, ale jakiś czas temu robiłam tkankę nerwową z innej książki i jakoś lepiej mi się jej uczyło niż ostatnim razem.
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Karibu »

no coś w tym na pewno jest

Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Olafek »

Z pewnością. Wszystko zależy od tego co lubimy - ja np. lubię książki nowej ery bo są ładne - mają ładną oprawę graficzną i dobrze mi się z nich uczy. Z fizyki mamy ZamKor a to wszystko komplikuje
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Olafek pisze:ja np. lubię książki nowej ery bo są ładne - mają ładną oprawę graficzną i dobrze mi się z nich uczy
Mi się często podobają stare książki i takie, no nie wiem, prawdziwe książki. Maksimum tekstu, minimum obrazków (jeśli chodzi o biologię czy fizykę, to jeszcze mogłyby być obrazki). Kolorowe i ładne w środku książki też trochę lubię.
Awatar użytkownika
Chimera
Posty: 216
Rejestracja: 8 sty 2013, o 18:44

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Chimera »

Mam pytanie do użytkowników biologii z NE części 3. Czy warto kupować? Zawiera jakieś takie mega hiper ważne informacje, których nie znajdę w vademecum Operonu i książkach do starej podstawy?
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

Karibu pisze: Wszystko zależy od tego co lubimy - ja np. lubię książki nowej ery bo są ładne - mają ładną oprawę graficzną i dobrze mi się z nich uczy. Z fizyki mamy ZamKor a to wszystko komplikuje
ZamKor jest strasznie suchy w porównaniu do np. Nowej Ery, ale z drugiej strony mam wrażenie, że w NE są same ciekawostki, zdjęcia zwierzątek itp. Treścią też się BARDZO różnią, co jest trochę dziwne, bo niby ta sama podstawa programowa, a zupełnie różne rzeczy
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Chimera pisze:Mam pytanie do użytkowników biologii z NE części 3. Czy warto kupować? Zawiera jakieś takie mega hiper ważne informacje, których nie znajdę w vademecum Operonu i książkach do starej podstawy?
Przede wszystkim, to vademecum Operonu bym nie polecał, bo jest przereklamowane. Zdecydowanie lepsze jest to ze WSiP-u. Sądzę, że te rzeczy da się znaleźć w książkach do starej podstawy, bo tak naprawdę to nic nowego nie przybyło.
Juandejerra
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2014, o 18:16

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Juandejerra »

Cześć ,
Mam pytanie odnośnie elektrolizy, a szczególnie obliczeń z zastosowaniem praw Faradaya.Otóż obliczam te zadania z proporcji,bo one mi bardzo odpowiadają :
(np. na obliczanie czasu trwania elektrolizy
1 mol Cu2+ - 2 * 96500 As
0,43 mol Cu 2+ 40433 A * t )
i wyznaczam t i mam dobry wynik.
A moje pytanie brzmi czy mogę pominąć stosowanie wzorów i wyprowadzania ich na maturze ,skoro mogę wyliczyć to proporcją?
Bo w kluczach CKE widziałem odpowiedzi tylko z wyprowadzaniem wzorów i dlatego mam wątpliwości czy dostanę za to punkty.
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Mikrotrabekule »

Juandejerra, na próbnych czasem liczyłam z proporcji i nigdy nie było tak, że nie miałam punktu, bo nie zastosowałam wzoru. Tak naprawdę na maturze z chemii powinni Ci zaliczyć każde rozwiązanie prowadzące do prawidłowej odpowiedzi (no chyba że masz dobry wynik, bo przyjąłeś złe założenie)
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Olafek »

Juandejerra pisze: A moje pytanie brzmi czy mogę pominąć stosowanie wzorów i wyprowadzania ich na maturze ,skoro mogę wyliczyć to proporcją?
Bo w kluczach CKE widziałem odpowiedzi tylko z wyprowadzaniem wzorów i dlatego mam wątpliwości czy dostanę za to punkty.
A co ci szkodzi wyprowadzić wzór? Zapisz chociażby tyle że q = It i właściwie nic więcej nie musisz wyprowadzać.
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Lullaby15 »

A jeszcze w temacie repetytorium/vademecum to może ktoś może mi coś polecić do matmy rozszerzonej. Bo muszę sobie jakieś kupić a nie mogę się zdecydować Operon czy Wsip do rozszerzenia?
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Olafek »

Z mojej strony z matematyki mogę zaproponować żeby nie marnować kasy na repetytorium tylko trzaskać zadania jedno po drugim. Arkuszy maturalnych jest w internecie pełno (ponad 50 podstawy + 40 rozszerzenia) i spokojnie starczy żeby dobrze wyćwiczyć. Teoria jest niepotrzebna bo w razie zapomnienia są tablice. Takie jest moje zdanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości