Olimpiada 2014/2015 - zadania

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
M-Arya
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2014, o 16:39

Re: Olimpiada 2014/2015 - zadania

Post autor: M-Arya »

Łups, no to dupa. Dzisiaj rano był termin, aby oddać, czyli kuchy nie poprawię. I tak podeszłam do olimpiady w tym roku na luzie. Dzień przed ostatecznym terminem zwrotu u mnie w szkole robiłam -)
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: Olimpiada 2014/2015 - zadania

Post autor: Kajmel »

Ludzie, przecież piszą że trzeba uwzględnić wolną parę elektronową? Co jest trudnego w tym poleceniu?
Hubo11
Posty: 92
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 07:39

Re: Olimpiada 2014/2015 - zadania

Post autor: Hubo11 »

B1 zrobiłem bez używania całek bądź pochodnych.
Nero515
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2014, o 16:42

Re: Olimpiada 2014/2015 - zadania

Post autor: Nero515 »

Witam, ja mam problem z Zadaniem A3. Zrobiłem je, ale raczej coś źle, zrobiłem bo nie jestem na tak zaawansowanym stopniu, ale chcę wziąć udział w olimpiadzie, żeby zobaczyć jak to jest, jak to wyglada i żeby przygotowac sie dobrze w następnym roku, jednak mimo to muszę przerobić sobie zadania, a więc jakby ktoś mógłby mi rozpisać o co mniej więcej chodzi w tym zadaniu i wyjaśnić jak debilowi, z czym to się je.
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Olimpiada 2014/2015 - zadania

Post autor: Olafek »

Nero515, na jakim jesteś poziomie? Jeżeli potrafisz rozwiązywać już zadania z równowag jonowych (robi się to pod koniec 2 klasy na rozszerzeniu) to zadanie jest dosyć podobne. Jeżeli nawet nie robiłeś takich zadań to będzie ci bardzo ciężko, najlepiej poszukaj podobnych zadań w arkuszach z poprzednich edycji, tam będą rozwiązania bardzo podobnych zadań
Nero515
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2014, o 16:42

Re: Olimpiada 2014/2015 - zadania

Post autor: Nero515 »

Dopiero zaczynam 2 klase liceum, więc dopiero teraz zaczyna mi się rozszerzenie, nie chodziłem wcześniej na korepetycje i teoretycznie wszystko czego się uczę to ze szkoły i teraz wypożyczyłem kilka dodatkowych książek z chemii analitycznej, chemii fizycznej i podstawy chemii ogólnej które chce przerobić, wiec określiłbym swój poziom jako bardzo niski. Ale dziękuję za radę z tymi zadaniami z poprzednich edycji, nie pomyślałem o tym ^^
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Olimpiada 2014/2015 - zadania

Post autor: Olafek »

Lepiej się pospiesz bo termin wysyłania zadań to 31 października Jak już się z nimi uporasz to zacznij od przerobienia całego rozszerzenia, więcej i tak nie zdążysz w ten miesiąc a to pozwoli ci chociaż trochę ogarnąć tą chemię
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości