Przygotowania

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Karolexx
Posty: 2
Rejestracja: 2 lis 2014, o 23:00

Przygotowania

Post autor: Karolexx »

Witam wszystkich mam pytanie czy będąc uczniem 4 liceum można startować w Olchem ?
Dodatkowa:
Co dokładnie z Bielańskiego i ogólnie z nieorganicznej?
Organiczna Mcmurry starczy i co sądzicie o Claydensie?
Z fizyczej co dokładnie z Atkinsa ?





z góry dziękuje
Wiem że takich postów było dość ale lubię się upewnić.
Karolexx
Posty: 2
Rejestracja: 2 lis 2014, o 23:00

Re: Przygotowania

Post autor: Karolexx »

Przepraszam: czwartej technikum
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przygotowania

Post autor: Nitrogenium32 »

Karolexx pisze:Witam wszystkich mam pytanie czy będąc uczniem 4 technikum można startować w Olchem ?
Tak, można, ale wydaje mi się, że w tym roku już niewiele zdziałasz, bowiem rejestracja się skończyła i minął termin wysyłania zadań wstępnych.
Karolexx pisze:Co dokładnie z Bielańskiego i ogólnie z nieorganicznej?
Trzeba się skupić na właściwościach, otrzymywaniu i reakcjach pierwiastków i ich najważniejszych związków. Można sobie darować zastosowanie i występowanie.
Karolexx pisze:Organiczna Mcmurry starczy i co sądzicie o Claydensie?
Moim zdaniem należy korzystać zarówno z McMurryego, jak i z Boyda/Morrisona, bo się fajnie uzupełniają - Boyd/Morrison jest fajnie uporządkowany, a McMurry ma spektroskopię. O Claydenie się nie wypowiem, bo jeszcze go nie widziałem.
Karolexx pisze:Z fizyczej co dokładnie z Atkinsa ?
Wzory i tylko wzory, na których trzeba ćwiczyć. Do teorii to się nie przyda i nieźle można czas stracić robiąc notatki z teorii z Atkinsa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość