Rumunia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sea
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 19:04

Re: Rumunia

Post autor: sea »

Polecam przejrzeć tematy dot. Bukaresztu na valuemd.

Obejrzyjcie sobie fimiki YT teleuniversitateatm
Promocja Uni w Timisoarze. Mysle ze pomoze to Wam w jakis sposob w kreowaniu ogolnego obrazu odnosnie studiow medycznych w Rumunii.
bubik
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:25

Re: Rumunia

Post autor: bubik »

Studiuje w rumunii od 5lat i nie jest tak latwo jakby sie wydawalo , studia sa ciezkie jak to na uczelniach medycznych , wiele obcokrajowcow tez nie przechodzi roku , wiec trzeba sie przykladac

givemewater
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2014, o 15:55

Re: Rumunia

Post autor: givemewater »

do Cbonecapone, jak się można z Tobą skontaktować, jestem zainteresowana studiami w Rumuni, możesz podać jakieś namiary Pozdrawiam
Aga123
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2014, o 16:26

Re: Rumunia

Post autor: Aga123 »

Cbonecapone, Witam chciałabym sie dowiedzieć o mozliwości przeniesienia na uczelnie medyczną w Rumunii . Obecnie jestem po 2 roku Medycyny na Uniwersytecie Medycznym we Lwowie . Bede wdzieczna za jakies informacje.
Laetitia
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2012, o 13:44

Re: Rumunia

Post autor: Laetitia »

Czy ktoś w tym roku dostał się na studia medyczne w Rumunii?
Awatar użytkownika
aaro
Posty: 66
Rejestracja: 12 maja 2012, o 13:47

Re: Rumunia

Post autor: aaro »

Witaj - zauważyłem ten topic a bardzo interesuje mnie medycyna na Rumunii. Powiedz mi czy polacy mogą iść na medycyne po angielsku w Arad? Bo przeczytałem całosc informatora z Arad i tam gdzie jest tabelka w ktorej przyszły student ma zaznaczyc preferowaną opcje: Medicine, Medicine in English i Medicine in French pod angielskim i francuskim jest adnotacja, że:

"** Only citizens from EU third countries can opt for Medicine (in French) and
Medicine (in English) study programmes."

Więc troche sie zmartwiłem, że niby Polska nie może wybrac opcji English bo nie jest z EU Third Countries.
Czy to znaczy ze polakowi zostaje studiowanie od 1 roku po rumuńsku ?
Bo mam FCE napisany i zabieram sie za IELTS.

Czy ty studiujesz po angielsku?

Znalazłem w liście dokumentów oprócz świadectwa maturalnego sformułowanie transcripts of high school grades czy to są świadectwa z 3 lat razem z przedmiotami i ocenami czy jak?)

I ostatnie - jakie trzeba miec wyniki maturalne zeby sie tam dostac?

Prosze odpisz szybko i dzieki wielkie z góry)
Martusia17652
Posty: 1
Rejestracja: 4 lis 2014, o 19:24

Re: Rumunia

Post autor: Martusia17652 »

Cześć!
Chciałabym też studiować w Rumuni na medycynie.
Teraz jestem we Wrocławiu na PWr.

Tyle co przeczytałam to powinnismy miec certyfikat z ang z Cambrige (ale jeśli nie mamy to oni nam robią egzamin z angielskiego) - czy to prawda, dla mnie to największe wyzwanie na chwilę obecną.

testy z biologii i chemii po ang. - ale ciekawi mnie na jakim są one poziomie (chociaż są z tego roku chyba wstawione)

i ile wcześniej trzeba zacząć procedury przygotowawcze i z czego się uczyć
Cbonecapone
Posty: 16
Rejestracja: 17 sty 2013, o 16:14

Re: Rumunia

Post autor: Cbonecapone »

Jeżeli ktoś jest zainteresowany studiami na kierunkach, medycyna ogólna lub stomatologia w Rumunii, proszę pisać na adres : [at].com
Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości