Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Olafek pisze:Czy ktoś zauważył, że matury operonu nie są dostosowane do nowej podstawy?
Dlatego u mnie w tym roku tylko CKE.

Takie pytanie z innej beczki (do uczących się niemieckiego): wy też macie sprawdziany podzielone na pisemne i ustne (reakcje + monologi)?
Awatar użytkownika
milva1395
Posty: 111
Rejestracja: 6 sie 2014, o 14:22

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: milva1395 »

Nitrogenium32 pisze:
Takie pytanie z innej beczki (do uczących się niemieckiego): wy też macie sprawdziany podzielone na pisemne i ustne (reakcje + monologi)?
Parę osób ode mnie z klasy ma zamiast angielskiego jako maturalny j. niemiecki i mają normalne sprawdziany plus jakieś tam dialogi zgodnie z tematami zajęć, ale to nie wiem czy na ocenę.
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: oogmeeway »

Na próbnej Operonu z chemii miałem 55% (do biologii nawet nie podchodziłem). Operacja Lekarski zakończyła się sukcesem. To tak ku pokrzepieniu serc
agusia30000
Posty: 39
Rejestracja: 1 lis 2014, o 10:29

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: agusia30000 »

Próbna matura otworzyła mi oczy i widzę, że masa roboty przede mną. Dużo zagadnień z pierwszej klasy. Zadania niby proste, ale szybko można się przejechać /
przemkoooo
Posty: 268
Rejestracja: 6 maja 2013, o 16:38

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: przemkoooo »

Matura byla ok, nie byla trudna. Szkoda ze nie mialem jeszcze 3 czesci podrecznika jeszcze i 6 zadan poszlo . ale zrobilem ten operon i jakies tam z ekologii. ten ewolucjonizm to najpierw jest czlowiek zreczny a potem wyprostowany czy na odwrot?

Jeszcze nie moglem isc siku, a juz po poltorej godziny mi sie chcialo. trudniej bylo sie skupic . wracajac juz po maturze tez nagle olsnienie do paru rzeczy. glupio ze to tyle trwa, podcza przerwy mozg sam sobie ulozy i przypomni a na taka nie mam zbytnio czasu na tej maturze. Szkoda bo moglbym poprawic 2 rzeczy teraz.
Jak daliscie te nasiona truskawki? mialem z tym problem.napisalem ze zwierzeta jedza i wydalaja nasiona a cecha truskawki jest to ze to slodki owoc i ma czerwona barwe i ze te cechy wabia zwierzeta. chyba niedobrze

Jak tam wasze odczucia? mysle ze nie patrzac na to czego nie bylo to z 70% bede miec, jesli tak to nienajgorzej.

Plusem dla mnie jest tez to ze jest mniej zadan a wiecej podpunktow. Przyjemniejsze i nie ma takiego zroznicowania zadan ani szczegolowych za bardzo. Ale jak ktos nie potrafi glownego tematu zadania a ma ono 5 pkt to juz 10+% wiec
Awatar użytkownika
enala
Posty: 22
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 16:36

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: enala »

No jak dla mnie ta matura była jeszcze lekko w starym stylu. Pisał ktoś chemie ? Łatwa/trudna? Słyszałam że dużo organicznej. :p
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Seeba »

Jak fizyka u was? Pisał ktoś?
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: taida »

a wiec juz po wszystkim chemia nawet ok choc fakt ze duzo organicznej:D niepotrzebnie sie stresowalam cos malo obliczeniowych wg mnie, dzo rekacji i zwiazanych z nimi wnioskow, obserwacji
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: paatixx3 »

enala pisze:No jak dla mnie ta matura była jeszcze lekko w starym stylu. Pisał ktoś chemie ? Łatwa/trudna? Słyszałam że dużo organicznej. :p
Była baardzo w starym stylu, szczegółnie chemia - dali nam nawet stare tablice i fakt dużo organicznej
irlaloch
Posty: 34
Rejestracja: 5 paź 2014, o 09:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: irlaloch »

Ja dużo lepiej czuję się z nieorganicznej / mogłam spróbować chemie zamiast biologii
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: paatixx3 »

My dopiero kończymy węglowodory nawet nie zaczeliśmy ich pochodnych więc zważając na to, to kiepsko było
irlaloch
Posty: 34
Rejestracja: 5 paź 2014, o 09:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: irlaloch »

Ja chemii w szkole wgl nie mam i uczę się na korkach także nawet nie mam porównania jak daleko jestem z materiałem
agusia30000
Posty: 39
Rejestracja: 1 lis 2014, o 10:29

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: agusia30000 »

przemkoooo pisze:Matura byla ok, nie byla trudna. Szkoda ze nie mialem jeszcze 3 czesci podrecznika jeszcze i 6 zadan poszlo . ale zrobilem ten operon i jakies tam z ekologii. ten ewolucjonizm to najpierw jest czlowiek zreczny a potem wyprostowany czy na odwrot?

Jeszcze nie moglem isc siku, a juz po poltorej godziny mi sie chcialo. trudniej bylo sie skupic . wracajac juz po maturze tez nagle olsnienie do paru rzeczy. glupio ze to tyle trwa, podcza przerwy mozg sam sobie ulozy i przypomni a na taka nie mam zbytnio czasu na tej maturze. Szkoda bo moglbym poprawic 2 rzeczy teraz.
Jak daliscie te nasiona truskawki? mialem z tym problem.napisalem ze zwierzeta jedza i wydalaja nasiona a cecha truskawki jest to ze to slodki owoc i ma czerwona barwe i ze te cechy wabia zwierzeta. chyba niedobrze

Jak tam wasze odczucia? mysle ze nie patrzac na to czego nie bylo to z 70% bede miec, jesli tak to nienajgorzej.

Plusem dla mnie jest tez to ze jest mniej zadan a wiecej podpunktow. Przyjemniejsze i nie ma takiego zroznicowania zadan ani szczegolowych za bardzo. Ale jak ktos nie potrafi glownego tem
atu zadania a ma ono 5 pkt to juz 10+% wiec
Czytałam gdzieś, że prawidłowo będzie z tymi truskawkami, że ludzie lub zwierzęta. Ja niestety dostałam jakiegoś prześwitu i na nic sensownego nie wpadłam. Najpierw powinien być chyba człowiek zręczny, a potem wyprostowany
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości