polimeryzacja metakrylanu metylu

Jak stworzyć własne laboratorium, gdzie kupić odczynniki i sprzęt laboratoryjny, wszystko o bezpieczeństwie, doświadczeniach...
adniem21
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2014, o 12:38

polimeryzacja metakrylanu metylu

Post autor: adniem21 »

Witam w pierszch słowach chciałem się przywitać co niniejszym czynię, chemikiem nie jestem, szukam pomocy w w kwestii polimeryzacji metakrylanu metylu, mam MMA mam inicjator, tylko jak doprowadzić do polimeryzacji. Proces będzie wykorzystywany do przesączania próżniowego drewna i w tym drewnie musi zajść reakcja która pozwoli utwardzić całość. zastanawiam się jaką temperaturę ustawić i na jak długi czas zostawić klocek drewna nasączony specyfikiem. jezeli zły dział to proszę o przeniesienie.
57jarek
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2014, o 23:51

Re: polimeryzacja metakrylanu metylu

Post autor: 57jarek »

Dzień dobry.
Proszę skorzystać z ćwiczeń
Polimeryzacja rodnikowa z przeniesieniem atomu (ATRP)
instrukcja_polimeryzacja_metoda_atrp.pdf
(882.69 KiB) Pobrany 79 razy
wskazane użycie próżni do impregnacji.
Można drewno impregnować też epidianem E560+utwardzacz ET allegro EPIDIAN 560 ROZTWÓR GRUNTUJĄCY 1,05kg (4896265802),wskazane użycie próżni do impregnacji przy drewnach liściastych 1-2x co 24h 20 stopni C, przy drewnie iglastym nie trzeba próżni ,2-3x impregnacja.
A ja potrzebuję informację gdzie kupię w dobrej cenie ~5kg monomeru technicznego metakrylanu metylu.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: polimeryzacja metakrylanu metylu

Post autor: DMchemik »

Polecam zapytać w Brenntag, Donauchem, Biesterfield. W firmach z artykułami dla stolarzy/meblarzy też mogą mieć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości