Technologia chemiczna - specjalizacja

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Voytas
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2014, o 10:47

Technologia chemiczna - specjalizacja

Post autor: Voytas »

Witam wszystkich.
Jestem studentem 3 roku technologii chemicznej. Przychodzi czas wyboru specjalizacji i chciałbym zasięgnąć porady, gdyż nie mam zielonego pojęcia z czym chciałbym powiązać swoją dalszą edukację.
Do wyboru mam (tylko) 2 specjalności: technologię tworzyw sztucznych oraz technologię produktów naftowych (uczelnia większy nacisk kładzie na procesy rafineryjne, benzyny, oleje napędowe, oleje smarowe etc. zatem nie jest to czysta petrochemia).
Obecnie mam po jednym przedmiocie mającym na celu przybliżenie profilu poszczególnych specjalizacji, jednak nie potrafiły one pomóc mi w tym wyborze. Jakoś nie potrafię (na razie) odnaleźć się w żadnym z tych kierunków.
Podoba mi się wizja pracy w laboratorium, jak również (może nawet bardziej) w roli technologa gdzieś na produkcji.
Tutaj chciałbym się zwrócić do Was o pomoc. Co wybrać? Może ktoś z Was kończył tech. chemiczną, a może nawet ma podobną do w/w specjalizację i orientuje się jak to wszystko wygląda? Jakie są w ogóle szanse na znalezienie pracy w polskim przemyśle chemicznym? Moglibyście się wypowiedzieć na ten temat?
Proszę o radę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości