różnica w szybkości przewodzenia w aksonie i synapsie

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
syriusz
Posty: 43
Rejestracja: 4 sty 2014, o 23:53

różnica w szybkości przewodzenia w aksonie i synapsie

Post autor: syriusz »

Hej! mam pytania: jaka jest różnica w szybkości jeżeli chodzi o przewodzenie impulsów nerwowych w aksonie i synapsie? od czego zależy wartość progowa bodźca?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: różnica w szybkości przewodzenia w aksonie i synapsie

Post autor: Mårran »

W synapsie następuje zazwyczaj zwolnienie (w chemicznej), bo neurotransmitter musi się wydzielić i dotrzeć do receptorów. Przez akson impuls rozchodzi się różnie szybko, w zależności od mielinizacji.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: różnica w szybkości przewodzenia w aksonie i synapsie

Post autor: randomlogin »

.i powierzchni przekroju, i - w razie mielinizacji - odleglosci miedzy przewezeniami. AFAIR. A drugiej czesci pytania nie rozumiem.
syriusz
Posty: 43
Rejestracja: 4 sty 2014, o 23:53

Re: różnica w szybkości przewodzenia w aksonie i synapsie

Post autor: syriusz »

dzięki a co do drugiej części pytania to chodziło mi o to od czego zależy wartość progowa błony komórkowej neuronu tak aby na jej powierzchni doszło do depolaryzacji, czyli różnicy potencjałów wewnątrz błony i w środku komórki? Pewnie coś źle sformułowałam ale serio się starałam
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: różnica w szybkości przewodzenia w aksonie i synapsie

Post autor: randomlogin »

Od rodzaju i gestosci kanalow na blonie i stezen poszczegolnych jonow wewnatrz i poza komorka? To mi teraz przychodzi do glowy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość