Ocet.

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
karczma96
Posty: 104
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 20:10

Ocet.

Post autor: karczma96 »

Mógłby mi ktoś przedstawić dlaczego ocet powoduje anemię?
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Ocet.

Post autor: Adax82 »

karczma96,
a na podstawie czego twierdzisz, że ocet powoduje anemię ?
Jak dla mnie ocet przeciwdziała anemii. Mamy zatem słowo przeciw słowu zatem przedstaw swoją argumentację to ja potem przedstawię swoją.
karczma96
Posty: 104
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 20:10

Re: Ocet.

Post autor: karczma96 »

Wiele osób używa octu w dużych ilościach w potrawach i przetworach. Ocet winny lub biały destylowany, zawiera składniki niszczące organizm, np. kwas octowy (C2H4O2). Kwas octowy, wchodzący w skład octu destylowanego, niszczy czerwone krwinki, powoduje anemię,

Chodzi oczywiście nie o ocet jabłkowy, tylko spirytusowy.
akmis978
Posty: 87
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 17:52

Re: Ocet.

Post autor: akmis978 »

Ale ocet pomaga też w trawieniu.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Ocet.

Post autor: Mårran »

Octan powstaje np. z alkoholu ^^ Nie słyszałam, żeby powodował anemię, ale kto wie
Pani Buka
lukrecja09
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2015, o 14:02

Re: Ocet.

Post autor: lukrecja09 »

Tak, ocet o ile jest cudownym środkiem niszczącym wszelkie obrzęki i opuchlizny zewnętrzne, to na narządy wewnętrzne nie działa zdrowotnie. Jest ceniony ze względu na walory smakowe i konserwujące ale właściwości odżywczych nie ma praktycznie zadnych.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ocet.

Post autor: AnnaWP »

Ja słyszałam, od szkoły podstawowej nam to powtarzali, że coś z erytrocytami ma robić. Ale nie wiem, na ile jest to zgodne z realnymi wynikami badań, a na ile powtarzany mit.
Cumownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:32

Re: Ocet.

Post autor: Cumownik »

Ocet jabłkowy i spirytusowy zawierają ten sam kwas octowy, tylko różnica jest w smaku, bo spirytusowy nie ma prawie nic oprócz kwasu octowego, a jabłkowy ma jeszcze inne związki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości