Pleśniak biały

Grzyby, grzybki w naszych lasach, ale także szeroko pojęta mikologia - nauka o grzybach, ich systematyce, budowie, fizjologii, a także znaczeniu dla człowieka
naaatiii
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2010, o 12:05

Pleśniak biały

Post autor: naaatiii »

Witam wszystkich. Jestem tutaj od niedawna więc nie wiem czy dodałam wątek w odpowiednie miejsce. Bardzo was proszę o pomoc, a mianowicie mam za zadanie wyhodować pleśń na biologię, jak nauczyciel tłumaczył ma być to pleśniak biały bądź rozłożek czerniejący. Pleśniak nie może być zielony. Wyhodowałam te grzybki i coś mi urosło, jutro mam do oddania na ocene, lecz nie wiem który jest najlepszy a musze wybrać tylko jednego który według mnie jest najbardziej odpowiedni, niestety nie można konsultować się z nauczycielem, w tym problem a sama nie jestem w stanie stwierdzić który jest OK. wstawiam zdjęcia, mam nadzieje że pomożecie mi wybrać któregoś z nich
Załączniki
Pleśniak na chlebku
Pleśniak na chlebku
Pleśniak na makaronie z serem ]:->
Pleśniak na makaronie z serem ]:->
Pleśniak na serniku
Pleśniak na serniku
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: Pleśniak biały

Post autor: eszel »

Jak dla mnie chlebek wygrywa
jolka81
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2013, o 12:55

Re: Pleśniak biały

Post autor: jolka81 »

Imponujące
JohnyM

Re: Pleśniak biały

Post autor: JohnyM »

Jeśli w temacie jest ziarnko prawdy, to twój nauczyciel to prawdziwy kretyn, nadaje się do postawienia przed kolegium. Hodowla grzybów przez laika w szklance też nie świadczy o błyskotliwości. Tak mogą wyglądać twoje płuca.
Załączniki
pulmonary-aspergillosis.jpg
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Pleśniak biały

Post autor: mickey_mouse »

Aż mi się zimno zrobiło oglądając te zdjęcia.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Pleśniak biały

Post autor: Trzyszcz »

JohnyM nie przesadzasz? Wątpię żeby się tym inhalował ciągle, a na codzień cały czas mamy kontakt z grzybami. Tobie nigdy kanapka nie spleśniała w plecaku? A słoiki pewnie trzyma zamknięte normalnie.
JohnyM

Re: Pleśniak biały

Post autor: JohnyM »

Już jedna komórka jest potencjalnie chorobotwórcza. Poza tym, hodowla jest zabroniona przez prawo. Chyba mykologia nie jest twoją mocną stroną, skoro bagatelizujesz takie zagadnienie.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Pleśniak biały

Post autor: Trzyszcz »

Jedna komórka potencjalnie chorobotwórcza? Ileż ludzi by chorowało jakby to takie niebezpieczne było. Przecież z pleśnią wiele razy ma się do czynienia nie mówiąc o wszechobecnych zarodnikach.

Możesz przytoczyć ten zakaz hodowli?
JohnyM

[Link] Pleśniak biały

Post autor: JohnyM »

Czy rozumiesz słowo potencjalnie"? Potencjalnie możesz wygrać w totolotka, albo przeżyć rozgrywkę rosyjskiej ruletki. Masz ochotę spróbować? Co prawda, dla rożnych pomieszczeń dopuszczalne CFU jest wydawałoby się spore (5000 dla mieszkań), ale mógłbyś się zdziwić o ile jest przekroczone w pomieszczeniu z taką szklanką.
Zresztą, zastanów się czego szukają w mieszkaniach, przy każdym przypadku w popularnym serialu medycznym.
Co do przepisów, to sobie poszukaj, tu jest temat na forum który powinien Cię naprowadzić (zgodnie z którym ten wątek należałoby usunąć):
post120964.html
Nawet wyposażone labolatorium, w zależności od klasy, musi uzyskać zezwolenie. Nawet do hodowli zwykłej głupiej coli czy innych, zdawałoby się nieszkodliwych gatunków.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Pleśniak biały

Post autor: Trzyszcz »

OK, wierzę Ci, że to może być niebezpieczne, dowiedziałem się czegoś nowego, dzięki Bd musiał poszukać czegoś więcej na ten temat (np. ciekaw jestem o ile może być przekroczone dopuszczalne stężenie przy tego typu hodowli).

Rozumiem słowo potencjalnie, ale nie rozumiem sensu mówienia o pojedynczej komórce, w sytuacji gdy mowa o dopuszczalnym stężeniu.

Każdy żyjąc gra w rosyjską ruletkę, bo może go np. trafić meteoryt
Cumownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:32

Re: Pleśniak biały

Post autor: Cumownik »

A moje paskudztwo takie wyrosło, nie spodziewałem się, że aż takie wielkie wyrośnie, ale widocznie mu podpasowało
Załączniki
grzyb.jpg
grzyb.jpg (3.71 KiB) Przejrzano 18244 razy
greenag
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2018, o 08:48

Re: Pleśniak biały

Post autor: greenag »

jestem pod wrażeniem!
jurek3434asw
Posty: 1
Rejestracja: 5 sie 2018, o 10:38

Re: Pleśniak biały

Post autor: jurek3434asw »

Też jestem pod dużym wrażeniem tego plaśnia białego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości