przedmioty fakultatywne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
scopox
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2014, o 07:23

przedmioty fakultatywne

Post autor: scopox »

Czy przedmioty fakultatywne są na wszystkich uczelniach takie same? I o co chodzi z tymi przedmiotami fakultatywnymi oznaczonymi jako nazwa przedmiotu fakultatywnego realizowanego dla studentów I-II roku"? Czy oznacza to, że mogę się podjąć tego przedmiotu albo w tym albo w tym roku?
I czy jest jakiś limit owych przedmiotów? Jest mnóstwo, które mnie interesują. Czy powtarzają się one z roku na rok?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: przedmioty fakultatywne

Post autor: Mårran »

Jak łatwo się domyślić, każda uczelnia realizuje to po swojemu. W Gdańsku masz milion fakultetów, niektóre dla wszystkich lat, inne tylko dla starszych. Trzeba wyrobić bodajże 90h rocznie. Ale na niektórych uczelniach masz kilka do wyboru i musisz zrobić jeden czy dwa.

Musisz doprecyzować, o jakie uczelnie Ci chodzi.
Pani Buka
scopox
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2014, o 07:23

Re: przedmioty fakultatywne

Post autor: scopox »

Chodzi mi konkretnie o Wrocław
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: przedmioty fakultatywne

Post autor: Sofia »

We Wrocku masz w semestrze określoną liczbę godzin fakultetów do zrealizowania. Każda uczelnia ma inne, Wrocław też ma swoje, dość sporo do wyboru. Przedmioty oznaczone np. dla studentów I-III roku oznacza że do 3 roku możesz się na ten fakultet wybrać. Nie ważne jaki sobie wybierzesz z tych wszystkich, po prostu masz wyrobić określoną liczbę godzin. No i oczywiście godziny prowadzenia tego fakultetu musisz wcisnąć tak żeby Ci się zgadzało z planem zajęć, więc wiadomo że nie pójdziesz na wszystkie na które byś chciał zapewne

(Nie studiuję we Wro, ale wiem z pewnego źródła ^^)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości