Medycyna na Ukrainie 2015/2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Maria20
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2015, o 15:11

Medycyna na Ukrainie 2015/2016

Post autor: Maria20 »

Grupa na facebooku. Wymiana informacji i zawieranie znajomości, którzy planują studiować medycynę na Ukrainie.

are_r
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2015, o 20:26

Re: Medycyna na Ukrainie 2015/2016

Post autor: are_r »

Można linka?
Rozważam coraz bardziej studia na Ukrainie i pewnie będę składać tam papiery
Maria20
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2015, o 15:11

Re: Medycyna na Ukrainie 2015/2016

Post autor: Maria20 »

Dopiero założona więc czekamy na więcej chętnych
rekin
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2015, o 10:26

Re: Medycyna na Ukrainie 2015/2016

Post autor: rekin »

Cześć

W 2016 roku kończę ratownictwo medyczne i od jakiegoś czasu jestem zainteresowany studiowaniem medycyny w Europie między innymi na Ukrainie (rocznik 2016/17). Po sprawdzeniu oferty Ukraina oferuje najniższą cenę więc jest dość atrakcyjna pod tym względem, jednak przy rozważaniu decyzji o podjęciu studiów u naszego wschodniego sąsiada nie sposób pominąć aktualnej sytuacji politycznej i administracyjnej na Ukrainie, oraz o procesie nostryfikacji dyplomu co jest dużym minusem (kończąc medycynę w krajach UE dyplom jest uznawany w tychże krajach jak i państwach partnerskich) Oczywiście koszt medycyny w krajach UE to jakieś plus minus 10 000 euro za rok dla porównania na Ukrainie 4 0OO dolarów za rok, zapewne koszty wyżywienia i zameldowanie też są tańsze. Wiem, że ten post dotyczy roku akademickiego 2015/16 czyli aktualnego, ale bardzo jestem zainteresowany tematem i prosiłbym o dzielenie się doświadczeniem na temat rekrutacji, uczelni, finansów i wszystkim innym co ma znaczenie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
medycyna_Tarnopol
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2016, o 21:18

Re: Medycyna na Ukrainie 2015/2016

Post autor: medycyna_Tarnopol »

Zabrakło Ci punktów na dostanie się na wymarzoną medycynę w Polsce? Przecież nie o to chodzi aby trafić w maturalny klucz odpowiedzi!
Rekrutacja na rok akademicki 2016/17 już się rozpoczęła! Kandydaci na studentów medycyny w Tarnopolu rozpoczną rozmowy kwalifikacyjne już pod koniec czerwca! Zapraszamy do kontaktu!
studmed77
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2016, o 20:13

Re: Medycyna na Ukrainie 2015/2016

Post autor: studmed77 »

ja skończyłem studia na ua, przeszedłem nostryfikacje i mogę się podzielić jak to wszystko wygląda. Jeżeli ktoś zainteresowany to piszcie na pw
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości