Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
kaa90
Posty: 1
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 23:00

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: kaa90 »

Oczywiście studia na pk a agh całkowicie się różnią. Sama studiuje technologie na pk na 3 roku jakiejś wielkiej tragedii nie ma wiadomo ze największa panikę sieją Ci co sie im nie udaje i wiecznie są pokrzywdzeni przez wykładowców a to że pytania się powtórzyły np na kolejnym terminie to już nie biorą pod uwagę. Także jak najbardziej polecam wiadomo że nie jest łatwo ale jeśli kogoś interesuje chemia organiczna, analityczna bądź szczególnie polimerki to jak najbardziej polecam na aghu tego nie znajdziecie . A u nas na polimerkach jest na prawdę fajnie specjalizacja z przyszłością Agh może i owszem ale jeśli ktoś jest nastawiony na ceramikę bądź ropę chociaż akurat znam kilkanaście przypadków co z pk uciekło na agh żeby sobie wreszcie tam na tej technologii odpocząć bo co jak co u nas psychikę trzeba mieć pozdrawiam.
zbiorzadan
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2011, o 21:25

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: zbiorzadan »

A wybiera sie może ktos na Ceramikie na WIMiC na AGH w tym roku? w ogóle jakby byl jakis student tego kierunku i si enieco wypowiedziął to byłbym wdzieczny
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: tomsa1993 »

zbiorzadan, Ja się prawdopodobnie wybieram na tech chem WIMiC jak się na UJ nie dostanę. A czy ktoś się wybiera jeszcze na AGH.
szawi
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2015, o 20:58

Re: Technologia Chemiczna: AGH vs POLITECHNIKA KRK

Post autor: szawi »

Włos się jeży na głowie w trakcie czytania postów. Mam wrażenie, że piszący dzielą się na dwie grupy:

-odpadli z uczelni, więc starają się ją zeszmacić na ile się da
-właściwie to tam nie studiują, ale co nie co słyszeli, czyli wiedzą tyle co wy, drodzy maturzyści

Prawda jest taka:
-wydział wydziałowi nierówny. Każda uczelnia ma słabsze i mocniejsze wydziały, a w tym na każdym wydziale jest lepszy i gorszy kierunek
-prowadzący na każdej uczelni są lepsi i gorsi, wymagający i zlewający
-chcieć to móc

Jeśli ktoś uważa, że prowadzący chce go zgnębić, to się myli. Jeśli ktoś nie radzi sobie z matematyką na pierwszym semestrze, to powinien sam zrezygnować. To żadna filozofia odpalić e-trapeza i przerobić cały kurs całek, a następnie otworzyć zbiór i przerobić seteczkę przykładów. Jeśli jest się na to zbyt leniwym, to lepiej poszukać pracy, zamiast lecieć z motyką na księżyc.

Studiuję Technologię Chemiczną na Politechnice Krakowskiej. Broń Boże żeby jakikolwiek prowadzący zwrócił mi uwagę, że marnuję odczynniki. One są dla studentów i po to by student wyniósł jakieś umiejętności z danego ćwiczenia laboratoryjnego. Dodatkowo nigdy nie widziałem, żeby prowadzący w laboratorium pokazywał filmik z wykonaniem ćwiczenia zamiast pozwolić je wykonać studentom. Technologia Chemiczna na PK owszem jest trudnym kierunkiem, a wynika to przede wszystkim z tego, że są to studia INTERDYSCYPLINARNE, czyli chemia przed wszystkim ale również technologia (przełożenie procesu laboratoryjnego na skalę makro, co nie jest takie proste - łatwiej otrzymać 5 gramów związku w laboratorium, niż kilka ton w fabryce), inżynieria chemiczna ( każdy student technologii po drugim roku powinien umieć samemu zaprojektować małą instalację, laboratorium ) no i oczywiście przedmioty typu ekonomia, zarządzanie, kodeks pracy oraz prawo patentowe. Pamiętajcie, że będziecie kształceni nie na brygadzistę, tylko na kogoś więcej ( a to że ktoś kończy studia ze średnią 3.0 i pracuje jako sprzedawca w hurtowni chemicznej to jego wina ). Jest ogromny materiał chemii, a jakby tego było mało, to dodatkowe przedmioty typowo inżynierskie potrafią utrudnić życie.

Nie wiem jak jest na innych uczelniach. Sam się zastanawiałem nad przepisaniem na agh po pierwszym roku, ponieważ na PK jest niesamowity wyścig szczurów, to muszę przyznać, ale cóż: jeśli ktoś idzie na studia, żeby fajnie spędzić czas, mieszkać samemu i imprezować a jednocześnie wciąż być na utrzymaniu rodziców, to odradzam studia inżynierskie na każdej uczelni chyba że zadowala kogoś średnia 3.0 i chodzenie na te przedmioty i specjalności, które odrzucili lepsi studenci.

PS.:
na PK specjalność wybiera się po drugim roku, co jest bdb wg mnie, ponieważ uwierzcie mi, że po liceum o analityce przemysłowej czy technologii polimerów wiecie całe g**no. Po roku moglibyście żałować wyboru, a tak to przynajmniej przed wyborem wiecie z czym to się je.

Jeśli kogoś uraził ton mojej wypowiedzi, tooo trudno, jednak mam nadzieję, że pomogłem wielu maturzystom. Tak więc powodzenia w wyborach życiowych!

PS^2 : bądźcie krytyczni w stosunku do informacji uzyskiwanych na różnego rodzaju forach! ( co nie znaczy krytykanccy)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość