Podręczniki szkolne z biologii 2015

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
PaniZlasu
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2015, o 19:38

Podręczniki szkolne z biologii 2015

Post autor: PaniZlasu »

Jakie macie podręczniki w szkole (te do nowej matury) i czy je polecacie? Operon, Nowa Era? Co polecacie kupić?
kubulus
Posty: 59
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:16

Re: Podręczniki szkolne z biologii 2015

Post autor: kubulus »

Mimo iż jestem już po maturze, ale uczę się do poprawy to zakupiłem książki Nowej Ery. Materiał jest ogółem bardzo przejrzyście wytłumaczony. Bardzo podobają mi się zestawienia w postaci tabelek i schematów na końcu każdego działu, wszystko co najważniejsze streszczone jest ponownie na paru stronach. Również po każdym dziale możemy zmierzyć się z zadaniami maturalnymi z ostatnich lat oraz poleceniami konrolnymi autorów (chociaż te niekoniecznie podobają mi się)

Generalnie polecam ksiażki Nowej Ery. Błędów mało, wyjaśnione dobrze i cena niewysoka.
turkato96
Posty: 12
Rejestracja: 29 lis 2014, o 14:23

Re: Podręczniki szkolne z biologii 2015

Post autor: turkato96 »

Nowa era + nowy ville + internet + sporo książeczek typu cyto i histo Hosera, vademecum oświaty, biologia od a do z golinowskiego, ogólnie nie lubię podręczników nowej ery, trzeba je uzupełniać. Biologia to jeszcze uj, ale chemia nowej ery to porażka.
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Podręczniki szkolne z biologii 2015

Post autor: Ernestoo »

Nie polecam Biologii Nowej Ery, osobiście szczerze nią gardzę i najchętniej wcale bym jej nie używał, jednak jest to mój szkolny podręcznik. Ja jestem fanem starszego operonu, Dankowski też jest spoko, ale chyba mało osób podziela moją słabość. w każdym razie NE raczej nieee.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości