Biotechnologia Pwr

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
biologiabiologia
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2012, o 12:07

Biotechnologia Pwr

Post autor: biologiabiologia »

Cześć!
Wybieram się w tym roku na biotechnologię na Politechnikę Wrocławską. W związku z tym chciałabym poznać opinie studentów pwr o tym kierunku na tej uczelni.
Pozdrawiam!
Ellie004
Posty: 17
Rejestracja: 22 mar 2014, o 16:36

Re: Biotechnologia Pwr

Post autor: Ellie004 »

jest tutaj jakis student biotechnologii ? ?
Awatar użytkownika
Listera
Posty: 44
Rejestracja: 4 paź 2008, o 15:30

Re: Biotechnologia Pwr

Post autor: Listera »

Albo chociaż ktoś, kto również w tym roku wybiera się biotechnologię ?
Nitrogliceryna
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2014, o 12:56

Re: Biotechnologia Pwr

Post autor: Nitrogliceryna »

Ja sie wybieram ale do stolycy ale nie jestem pewna czy do SGGW czy PW. Nie wiem co wybrac

fenris
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:32

Re: Biotechnologia Pwr

Post autor: fenris »

Mam tak samo, ale prawdopodobnie pójde do SGGW, bo ma bardzo dobrą opinię. Słyszałam też, że świetne tam mają praktyki. Natomiast PW skupia się bardziej na technicznej stronie, sporo osób narzeka, że mają za mało biologii. Ale sama nie jestem przekonana, może wypowie się ktoś bardziej doświadczony
Nitrogliceryna
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2014, o 12:56

Re: Biotechnologia Pwr

Post autor: Nitrogliceryna »

też mnie doszly takie sluchy o PW, ale z drugiej strony boje sie ze jak pojde na sggw to bede miala malo chemii, a bardzo ja lubie ale to praktyczne podejscie na sggw brzmi bardzo zachecajaco.
Pomocy Niech ktos poradzi
fenris
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:32

Re: Biotechnologia Pwr

Post autor: fenris »

Też lubię chemię , bardziej niż biologię. Znalazłam jeszcze 1 argument za SGGW, rozmawiałam z koleżanką z PW (technologia chemiczna) i dowiedziałam się, że ma obowiązkowe zajęcia z rysunku techniczego. Jeśli masz jakiekolwiek zdolności artystyczne, to pewnie nie będzie to dla ciebie żadnym problemem. Słyszałam też, że są tam dobre akademiki np. Limba. Natomiast PW podobno lepiej uczy do pracy, zwłaszcza w przemyśle.

Nitrogliceryna
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2014, o 12:56

Re: Biotechnologia Pwr

Post autor: Nitrogliceryna »

i wg mnie pw ma ciekawsze specjalizacje: przemyslowa, lekow i kosmetykow, mikrobioanalityke, a sggw ma biotechnologie roslinna, zwierzeca, spozywcza nie wiem czy ta specjalizacja jest tak bardzo wazna, ze jesli wybiore spozywcza na sggw to bede musila w spozywczym przemysle pracowac i to zamknie przede mna mozliwosc pracy np. w zakladach farmaceutycznych czy przy produkcji kosmetykow wlasnie. po takiej przemyslowej na pw to chyba wieksze mozliwosci mam.
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Biotechnologia Pwr

Post autor: boardslides »

A jakieś opinie o UW ?
Awatar użytkownika
Listera
Posty: 44
Rejestracja: 4 paź 2008, o 15:30

Re: Biotechnologia Pwr

Post autor: Listera »

Miło, że wszyscy wymieniają swoje zdanie na temat biotechnologii, ale chyba nie w tym wątku W tytule jest PWr", co raczej może zmylić czytelnika, wnioskując, że posty raczej mało mają wspólnego z PWr
jedis
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2015, o 14:40

Re: Biotechnologia Pwr

Post autor: jedis »

jeśli szukacie to ja polecam mimo wszelkim pozorom biotech na KULu. sama kończę w tym roku i jestem bardzo zadowolona. tyle umiejętności praktycznych tylko tam można zdobyć. prowadzący nie boją się zaufać studentom i dawać im robić sprzętami a nie biernie obserwując
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość