Taczyca, tsh 3,52 na 26 lat, jakie jeszcze badania zrobic?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Taczyca, tsh 3,52 na 26 lat, jakie jeszcze badania zrobi

Post autor: Epsilon »

Nie jestem jeszcze lekarzem, tak jak Kaamil, ale odpowiem. TSH masz trochę podwyższone, ale hormony tarczycy masz w normie. Hashimoto nie masz, bo przeciwciała są w normie. W USG też ok. Pozostaje więc endokrynolog, który może się wypowie, co z tym TSH. Wg. mnie to troche leczenie papierka, ale może samo TSHteż się obniża. 25ug to mała dawka. Ja miałam mniejsze (ale hormony za niskie) i dostałam więcej.

Userr1
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2014, o 22:23

Re: Taczyca, tsh 3,52 na 26 lat, jakie jeszcze badania zrobi

Post autor: Userr1 »

Witam.

Zrobiłem ponowne badania pod kątem tarczycy po półtora miesięcznym zażywaniu tabletek (40tab.) Euthyrox N 25.
Wyniki przed braniem leków:
TSH: 4,37 (Norma: 0,27-4,2)
FT3: 3,9 (Norma: 2,0-4,4)
FT4: 1,31 (Norma: 0,90-1,80)
AntyTPO: mniej niż 5,0 (Norma: mniej niż 34)
AntyTG: 13,5 (Norma: mniej niż 115)

Wyniki po braniu Euthoryx:
TSH: 2,44 (Norma: 0,27-4,2)
FT3: 4,27 (Norma: 2,0-4,4)
FT4: 1,74 (Norma: 0,90-1,80)

Niewątpliwie czuję się dużo lepiej, wiele objawów minęło. Niedługo mam wizytę u specjalisty ale już teraz się zastanawiam czy powinienem brać dalej te tabletki? Czy może powinienem mieć zwiększoną dawkę lub mniejszą? Zastanawia mnie tez wysoki poziom FT3.

Ostatnio też piję teraz wodę Ustroniankę z jodem, ok 1 litr dziennie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość