Dietetyka - studia na tym kierunku

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
annette92
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:52

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: annette92 »

Witam, chcialam zapytac kogos kto studiuje na SUMie dietetyke lub analityke medyczna czy poleca ten kierunek i czy warto go studiowac? jak z praca po tych kierunkach? i jakie byly progi punktowe we wczesniejszych latach? bardzo prosze o jakiekolwiek informacje, bo nie wiem ktory kierunek wybrac! z gory dzikeuje
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: zagubiona90 »

annette92, ja bym Ci poleciła analitykę ponieważ dietetyka jest na wielu uczelniach medycznych i niepaństwowych więc z pracą może być ciężko ze względu na dużą konkurencje( znam kilka osób bo dietetyce i tylko 1 pracuje w zawodzie ).
Analityka jest bardzo ciekawym kierunkiem i uważam, że łatwiej po nim będzie znaleźć prace niż po dietetyce- ale oczywiście to tylko moje zdanie
Co do ŚUMu to osobiście go polecam jeśli chodzi o wydział farm. z OML.
Ostateczny próg na analityce w 2009 był w granicach 141 pkt a w 2010 131/lub 33 nie pamiętam dokładnie jeśli chodzi o dietetykę to nie wiem ale łatwiej było się dostać zwłaszcza, że wymagają samej biologi(?)

Jeśli masz jakieś konkretniejsze pytania odnośnie uczelni i analityki(studiowałam ją przez rok) to pisz na pw.
corelips
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2011, o 23:34

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: corelips »

Witajcie. Ja zdaję na rozszerz. 3 przedmioty : biologię, angielski, polski.
Myślicie, że jest sens pchać się na dobrą dietetykę na porządny uniwersytet? (chemię lubię, chociaż nie zdaję niestety)
Piszcie
miQ
Posty: 17
Rejestracja: 26 lut 2011, o 21:03

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: miQ »

wszystko zależy od tego czy na prawdę zależy Ci na dietetyce czy chcesz studiować ten kierunek, bo jest taka moda Też brałam pod uwagę takie rozwiązanie, ale stwierdziłam, że to bez sensu. Nie wiem jak w innych miastach ale u mnie dietetyka jest na dwóch państwowych uczelniach (przynajmniej jedna z nich ma ponadto dietetykę na studiach niestacjonarnych), dwóch prywatnych (albo tylko o tylu wiem a do tego pełno szkół policealnych. Wg mnie duża konkurencja i kiepskie perspektywy pracy. Ale może się mylę

Ponadto słyszałam jeszcze o dość podobnych kierunkach, np. na awf jest jako specjalizacja dietetyka w turystyce i rekreacji. Nie wiem do końca na czym to polega, ale jak już wspomniałam - duża konkurencja jeśli chodzi o potencjalną pracę
etruska
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2011, o 13:57

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: etruska »

a wiecie może jaki próg na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu na dietetykę w poprzednim roku?
xsm
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 13:16

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: xsm »

Ludzie nie idzcie na ten kierunek, nie ma po nim pracy. Moi znajomi po tych studiach rozpoczeli kolejne, bo nigdzie nie chcieli ich przyjać. I nie szukali tylko w zawodzie, chodzili po najróżniejszych firmach, mniejszych wiekszych(korpo) i nic.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości