Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015

Post autor: fronc »

to coś słabo szukałeś Argentum wystarczy wejść na stronę uczelni
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015

Post autor: Argentum »

fronc pisze:to coś słabo szukałeś Argentum wystarczy wejść na stronę uczelni
Chłopie, jeszcze jakieś 3 tygodnie temu sprawdzałem i wszędzie pisali, że leku w zg nie będzie. A wczoraj po Twoim poście poszukalem i proszę bardzo. Nie no, nieźle.
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015

Post autor: Mr_Sandman »

Argentum pisze:
fronc pisze:to coś słabo szukałeś Argentum wystarczy wejść na stronę uczelni
Chłopie, jeszcze jakieś 3 tygodnie temu sprawdzałem i wszędzie pisali, że leku w zg nie będzie. A wczoraj po Twoim poście poszukalem i proszę bardzo. Nie no, nieźle.
Podobno kadrę mają jeszcze nieskompletowaną. Ciekawe jak to będzie wszystko wyglądało.
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015

Post autor: antropolog95 »

Skoro są 3 nowe uczelnie z lekarskim, to może spadnie stomatologia trochę co?
arek1404
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2015, o 14:21

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015

Post autor: arek1404 »

Mam ważne pytanie . W tamtym roku próg na kierunek lekarski, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach był 165 pkt ( a w nawiasie napisane , że w tym 87 z biologii ) . I teraz , czy przykładowo , ktoś ma 80 % z biologii ( czyli poniżej tych 87 ) i 95 % z chemii , czyli w sumie
80+95=175 i przekroczony ten limit 165 pkt , to nie ma szansy na przyjęcie , na tym to polega ?
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015

Post autor: paatixx3 »

Nieee. Chodzi tu o to, że dostają się wszyscy którzy mają POWYŻEJ 165. Jeśli ktoś ma równo 165, to musi mieć z biologii minimalnie 87. Jeśli powyżej to biologia nie ma żadnego wpływu.
arek1404
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2015, o 14:21

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015

Post autor: arek1404 »

paatixx3, , okk , dzięki wielkie
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015

Post autor: Dellarin »

Moim zdaniem progi będą takie jak rok temu lub spadną ewentualnie o 1 pkt lub warunek z biologii będzie niższy, jeśli faktycznie tak jak słyszałam - biologia poszła ludziom gorzej, bo się m.in. nie wyrobili w czasie. Poza tym o dziwo słyszałam też takie plotki od jednej z nauczycielek, że podobno jeśli chodzi o osoby z nową maturą wiele osób zrezygnowało z pisania matury z chemii po próbnej maturze, która ich przeraziła i ostatecznie o wiele mniej osób do tych matur podeszło. Ale to plotkiwięc możemy tylko czekać.
Te 3 dodatkowe uczelnie bardzo mi poprawiają humor jakoś, bo liczę, że dostaną miejsca NIE kosztem miejsc na innych uczelniach zwłaszcza na SUMie i w skali kraju będzie więcej miejsc, dzięki czemu ludzie się jakoś rozejdą po tych uczelniach.
Jestem już mega zniecierpliwiona a do 30 czerwca szmat czasu
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Amina »

paatixx3, dzięki za wytłumaczenie. Nigdy nie wiedziałam o co z tym chodzi a głupi było zapytać.
Dellarin, co do progów myślę podobnie. Co do rezygnacji niektórych osób z chemii to nie wydaje mi się, żeby takie kiedykolwiek chciały startować na lekarski bo przecież w końcu chemia jest brana pod uwagę prawie wszędzie a i takich osób jest pewnie niewiele.
Dellarin pisze:Te 3 dodatkowe uczelnie bardzo mi poprawiają humor jakoś, bo liczę, że dostaną miejsca NIE kosztem miejsc na innych uczelniach zwłaszcza na SUMie i w skali kraju będzie więcej miejsc, dzięki czemu ludzie się jakoś rozejdą po tych uczelniach.
No właśnie jak to jest? Ja słyszałam, że na cały kraj wychodzi pula i ona rokada się na wszystkie uczelnie. Mam nadzieje, że nie będzie ona taka sama jak w roku ubiegłym i że Ministerstwo wypuści więcej miejsc na cały kraj.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Dellarin »

Amina, no właśnie te osoby co to niby zrezygnowały z pisania chemii to praktycznie zrezygnowały ze starań na lekarski. Od nauczycielki właśnie takie coś usłyszałam, że niby w nielicznych szkołach pisało dużo osób, a np. w Tychach podobno tylko dziesięć itp. Plotki, plotkami, ale każda jakieś może ma ziarnko prawdy Może to wpłynąć na zmniejszenie liczby kandydatów, ale de facto konkurencja jest zawsze i ten kto wystrzelić miał na mega wynik to i tak się wybije, więc wiadomo to tylko takie nasze gdybanie, a na medycynę i tak zawsze są tłumy :gt
Z tą pulą miejsc na kraj to już różne rewelacje czytałam. Mnie się wydawałoby bardziej logiczne, że po to państwo buli kasę na nowe wydziały, na remonty, nową kadrę wykładowców zatrudnia, dostosowuje szpitale etc., żeby wypuścić większą liczbę lekarzy. Bo po co wydawać kasę na nowe wydziały, skoro wyszkoli się tam taką samą liczbę lekarzy jak dotychczas na istniejących uczelniach? Niby bezsens, ale żyjemy w Polsce i czytałam takie komentarze, że możliwe jest, że nie będzie w skali kraju więcej miejsc, bo i tak nie zwiększą liczby miejsc specjalizacyjnych, więc po co by to miało być. A uczelnie silą się na nowe wydziały lekarskie, żeby kasę trzepać.
Ja to już nic nie wiem, przekonamy się
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Kami_il »

Dellarin, jeśli chodzi o osoby, które zrezygnowały ze zdawania chemii, to zgadzam się z tym, co pisze Amina,
Jeżeli założymy, że większość z nich nie zdawała ani matmy, ani fizy rozszerzonej, to Ci ludzie tak naprawdę nigdy nie byli żadną konkurencją w walce o miejsce na leku
Bo nawet jeśli mieliby napisać tę maturkę słabo, to znaleźliby się na tyle nisko w listach rankingowych, że nikt by tego nie odczuł(oczywiście oprócz uczelni, która na tym zarabia)
Nie wierzę w to, że osoba, której grozi wysoki wynik z matury nagle odebrałaby sobie taką szansę
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Amina »

Dellarin, mimo wszystko podchodzę do tego optymistycznie i wydaje mi się, że na kraj zostanie wypuszczona większa pula niż w tamtym roku. To w końcu będzie dobre dla państwa ale niektórzy mówią, że nie wpłynie to znacznie na progi.
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: antropolog95 »

Podobnież sprawdzono już biologię (?) i nowa matura totalnie ją zwaliła, jest trochę wyników 80% ale generalnie słabo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości