Glicynia wisteria sinensis

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
kaz255
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:33

Glicynia wisteria sinensis

Post autor: kaz255 »

Witam.

Jestem laikiem w dziedzinie botaniki, wobec tego zwracam się do was z prośbą o pomoc w określeniu gatunku.

Kupiłem w chinach nasiona glicynii (wisteria sinensis). Zasiałem. I o to co z nich wyrosło:
Zaintrygował mnie wygląd siewki, która nie wygląda w ogóle jak glicynia chińska. Sprawdziłem wygląd nasion i oczywiście nie były to nasiona glicynii. Były bardzo podobne do maku o większej średnicy (tak na oko 0.6-0.7mm średnicy). Postaram się wrzucić zdjęcia nasion.

Czy ktoś z was ma pomysł, co to może być za roślina? Z 25 nasion wykiełkowało 19 i fajnie byłoby wiedzieć co ja właściwie uprawiam Próbowałem wyszukać coś w google, ale trudno cokolwiek znaleźć, jeśli nie ma się pojęcia od czego zacząć. Na początku myślałem, że może to kiwi, ale wygląd liści siewki nie pasuje do zdjęć znalezionych w internecie. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
Załączniki
glicyna.jpg
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości