Jeśli nie medycyna, to co?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Jeśli nie medycyna, to co?

Post autor: kokardka »

ameba11 pisze:kokardka,dzieki za odp. mam pytanie,czy faktycznie żeby utrzymać się na farmacji trzeba uwielbiać chemię i być z niej naprawdę bardzo dobrym tj. same 5,konkursy, olimpiady chemiczne itp.?
Obawiam się, że mogę sobie nie poradzić na farmie z chemią, materiał jest przerabiany b.szybko? dużo osób odpada po 1 i 2 roku?
Z tą chemią i olimpiadami nie ma co przesadzać, oczywiście jeżeli lubisz chemię (+lubisz się jej uczyć) to będzie ci łatwiej bo jest jej tutaj bardzo dużo ale są też takie osoby, które zawsze wolały biologię a jednak dają radę. Nie ma co się stresować na zapas, wszystko jest do zrobienia chociaż farmacja to rzeczywiście wymagające studia Po 1. roku nie odpadło dużo osób, raczej same odeszły jeżeli stwierdziły, że to nie to". Ale jeżeli chodzi akurat o WUM to na 2. roku jest większy odsiew z tego co widzę teraz przed sesją letnią chociaż zobaczymy ile dotrwa do 3. roku Chyba wynika to z tego, że u nas na 1. roku jest tylko chemia nieorganiczna, a na 2. organiczna, analityczna i fizyczna (takie małe combo). Materiał leci szybko ale to nie tylko na chemiach, też na innych przedmiotach i takie są po prostu uroki studiów. Po liceum trzeba przejść na trochę inną naukę i można się samemu zdziwić jak dużo można się nauczyć w krótkim czasie .
ryniofit8000 pisze:kokardka, polecasz farmację w Warszawie? Bo się zastanawiam co jak nie wyjdzie z lekiem i myślę o farmacji we Wrocławiu lub Warszawie.
Ja polecam, wiadomo czasami jest ciężko i ma się dość ale to chyba na każdym wymagającym kierunku i uczelni. Ja jestem zadowolona i myślę, że wybranie akurat WUMu i farmacji było dobrym wyborem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości