Stereotypowe kilka pytań

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Stereotypowe kilka pytań

Post autor: fronc »

Nieważne że są podobne, chodzi mi o to że cały czas coś się w tym systemie zmienia - to jest niepoważne.
Jedrolini
Posty: 15
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:44

Re: Stereotypowe kilka pytań

Post autor: Jedrolini »

fronc pisze:Nieważne że są podobne, chodzi mi o to że cały czas coś się w tym systemie zmienia - to jest niepoważne.
25-27 czerwca będzie zjazd PTA w Wawie i okaże się co jeszcze nowego uchwalą
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Stereotypowe kilka pytań

Post autor: york »

czy będzie na anatomii czy nie bez znaczenia, jak i tak na wyższych latach wymagają łacine, przynajmniej w krk
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Stereotypowe kilka pytań

Post autor: David »

U nas to samo.

Poza tym PTA nie może tak na prawdę nic zarządzić, tylko wydać zalecenie. Będe na zjeździe, postaram się ogarnąć co tam Profesorowie uchwalą.

W wielu książkach z których się uczymy na klinikach np. pediatrii czy chirurgii, nomenklatura jednostek chorobowych jest potrójna- łac, pol., ang. Sam jestem ciekawy jak to jest na innych uczelniach, ale u nas nie wymaga się nazw w obcym języku (a jak jest użyta obca nazwa to i tak każdy się teście rozezna albo domyśli o co konkretnie chodzi). Jeśli chodzi o nazwę jednostek to dużo do głowy wtłoczyła mi patomorfologia, ale to sama łacina.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 30 gości