Biotechnologia po mat-fizie

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
bartok32
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2015, o 13:25

Biotechnologia po mat-fizie

Post autor: bartok32 »

Witam, jestem świeżo po maturze, więc powoli zbliża się czas na wybranie studiów :) Mam pytanie do osób, które były w podobnej sytuacji lub studiują biotechnologię: zamierzam iść na ten kierunek, a rozszerzenia które zdawałem to matematyka, fizyka i angielski. Biologię i chemię skończyłem w pierwszej klasie liceum, więc prawie nic już nie pamiętam, a jednak chciałbym iść właśnie na takie studia. Porywam się z motyką na Słońce, czy da się studiować na tym kierunku nie będąc po biol-chemie?
Delocker
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2015, o 15:14

Re: Biotechnologia po mat-fizie

Post autor: Delocker »

Jakie masz wyobrażenie o studiach biotechnologicznych, że chcesz wybrać akurat je nie mając pojęcia o chemii? To pytanie brzmi trochę surowo, ale chodzi mi o to co w tych studiach wydaje Ci się tak atrakcyjnego?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Biotechnologia po mat-fizie

Post autor: Piotrr »

znajoma po maturze z historii i wosu poszla na biotecha i jakos radzila sobie przez 2 lata calkiem dobrze, ale koniec koncow rzucila to w pizdu bo. napisala biologie, chemi i fizyke i dostala sie na leka da się isc na studia nie majac pojecia o chemii i biologii.
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Caille
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2015, o 18:04

Re: Biotechnologia po mat-fizie

Post autor: Caille »

Jeżeli pociąga Ciebie biologia (zwłaszcza biologia na poziomie molekularnym) i chemia to nie widzę problemu w nadgonieniu materiału. Dodatkowo ukończenie mat-fizu możesz wykorzystać składając papiery na politechnikę.
Wszystko da się studiować, jeżeli są chęci.
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: Biotechnologia po mat-fizie

Post autor: Alessandra »

U nas na biotechnologii na UJ wydaje mi się, że na wielu przedmiotów typu matematyka, fizyka, statystyka to właśnie ludzie po klasach matematyczno-fizycznych mają dużo lepszy start. Chemia była prowadzona tutaj w miarę od podstaw, więc to da się nadgonić, a z biologii przedmioty takie jak genetyka czy biologia komórki są na prawdę do nauczenia. Także ja nie widzę problemu
Awatar użytkownika
Caille
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2015, o 18:04

Re: Biotechnologia po mat-fizie

Post autor: Caille »

Na politechnice sprawa wygląda podobnie, w zasadzie na początku wszystko jest robione od podstaw tylko w większym (o wiele!) tempie niż w szkole.
ania_1001
Posty: 22
Rejestracja: 2 paź 2014, o 10:16

Re: Biotechnologia po mat-fizie

Post autor: ania_1001 »

Ja mam odwrotny problem, gdyż jestem po biol-chemie i maturę zdawałam z chemii i biol w rozszerzeniu a matma tylko podstawowa. Chciałabym złożyć papiery na Politechnikę, lecz nie wiem czy bez matmy rozszerzonej dam sobie radę.
Caille, czy studiujesz na Politechnice, możesz coś powiedzieć więcej na temat tych studiów
kulkaa
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2015, o 21:07

Re: Biotechnologia po mat-fizie

Post autor: kulkaa »

Dla chcącego nic trudnego! Byłam w tej samej sytuacji, zdawałam takie same przedmioty na rozszerzeniu, a z biologią i chemią w liceum dość szybko się pożegnałam jednak później wpadł mi do głowy pomysł z biotechnologią, i teraz już na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że wystarczy się trochę przyłożyć i da radę to nadrobić. Tempo jest szybsze, ale przy odpowiednim nakładzie pracy wszystko można nadgonić a zawsze można wybrać politechnikę gdzie wiedza z mat-fizu na pewno się przyda
Awatar użytkownika
Caille
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2015, o 18:04

Re: Biotechnologia po mat-fizie

Post autor: Caille »

ania_1001, u mnie na wydziale 80% studentów jest po biol-chemie i co prawda na początku mieli problemy z analizą matematyczną i fizyką, ale jeżeli się do tego przysiądzie lub poprosi kogoś o pomoc to nie ma problemu z zaliczeniem Te dwa przedmioty są przez pierwszy rok, potem zastępują je typowo biol-chemiczne przedmioty, ale na niektórych trzeba będzie wykorzystać np. całki w chemii fizycznej. Nie wiem jak jest na innych uczelniach, na pierwszym roku jest misz masz wszystkich przedmiotów ogólnych i są tłumaczone od podstaw, ale oczywiście jak na studiach w przyspieszonym tempie.
Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość