Lek w wieku 26 lat

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
prolab2012
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2015, o 13:30

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: prolab2012 »

Lepiej spróbować i żałować, niż żałować że się nie spróbowało
Awatar użytkownika
Paz Krolowej
Posty: 186
Rejestracja: 16 maja 2013, o 22:36

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Paz Krolowej »

Ja aktualnie mam 22 lata, w lutym rozpoczęłam naukę w szkole policealnej na kierunku technik weterynarii. W ciągu tych dwóch lat mam zamiar poprawić maturę i startować na studia weterynaryjne. Nigdy nie jest za późno na to, żeby spełniać swoje marzenia.
Awatar użytkownika
Paz Krolowej
Posty: 186
Rejestracja: 16 maja 2013, o 22:36

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Paz Krolowej »

Dodam, że mój znajomy z policealki ma 30 lat i zamierza rozpocząć studia weterynaryjne.
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: koalarozek »

Ja jestem rocznik 82 i też marzę o lekarskim. Mam dwa kierunki studiów ale wiem, że nie to chciałabym robić w życiu. Od zawsze chciałam studiować medycynę, ale noga mi się podwinęła i poszłam na inne studia. Teraz chce wrócić.
Czy jest wśród was ktoś kto rozpoczął studia w późniejszym wieku i chciałby się podzielić swoimi przemyśleniami?:)
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: neocortex »

Ja poszłam na te studia jak miałam 26 lat, jestem po 4 roku.
To są specyficzne studia, jest sporo osób, które dostały się za którymś razem i nikt sensacji z roku urodzenia nie robi.

Jeżeli jesteś przygotowany na powrót do zakuwania często idiotycznych rzeczy i generalnie niestraszne Ci studenckie życie to wal śmiało. Nie ma nic gorszego niż zastanawianie się co by było gdyby"
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: ameba11 »

neocortex, studiowałaś coś zbliżonego do medycyny przez ten czas? po ukończeniu studiów dopiero przystąpiłaś do matury z biologii i chemii czy co roku poprawiałaś?
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Lika »

neocortex,

Poszłaś mając już jakiś kierunek studiów zrobiony?
I jak wygląda Twoje życie, chodzi mi bardziej o kwestie finansowe, bo raczej ciężko pogodzić te studia z pracą, a przecież przed Tobą jeszcze 2 lata studiów i około 5 specjalizacji.
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: neocortex »

Mam zrobione inne studia, nie związane za bardzo z medycyną. Po skończeniu studiów zabrałam się za biolę i chemię, na studiach nic nie poprawiałam.

Kwestie finansowe musiałam przemyśleć wcześniej, oczywiście. Taka stricte praca 8-16 oczywiście nie wchodzi w grę, ale jakieś dorywcze sprawy są do ogarnięcia. Moje życie wygląda całkiem normalnie, nie wiem o co chodzi w pytaniu Nie muszę jakoś straszliwie oszczędzać, no ale na wakacje na Malediwy tez nie jeżdżę.
Miałam szczęście pod tym względem, gdyby nie było mnie stać na te studia bym po prostu na nie nie poszła.

Bez przesady, na specjalizacji się przeciez normalnie pracuje i dostaje się za to pieniądze.
Awatar użytkownika
VillemoLind
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2010, o 18:37

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: VillemoLind »

Ja rozpoczęłam lek-dent w wieku 25 lat i bardzo to sobie chwalę - wyboru kierunku dokonałam świadomie, do tego wcześniej ukończyłam inne studia powiązane z medycyną i teraz mam po prostu łatwiej. Na roku mam kilka osób w podobnej sytuacji, niektóre z nich bez problemu jednocześnie pracują. I powiem Ci, że są o wiele bardziej ogarnięte, bo wiedzą czego naprawdę chcą.

Jeśli jesteś w stanie wszystko sobie zorganizować i udźwignąć finansowo (sama lub przy pomocy innych - którym też przecież najprawdopodobniej będziesz pomagać finansowo w przyszłości), to próbuj! Nie chcesz przecież całe życie myśleć, co by było gdyby.
izergill
Posty: 17
Rejestracja: 3 lis 2014, o 08:37

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: izergill »

Mam 28 lat i właśnie w tym roku zaczynam Lekarski. Próbowałam pierwszy raz w tym roku i się udało - trzeba wierzyć w siebie! Nigdy nie jest za późno, nigdy.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Ewakuacja »

podziwiam osoby, które w tym wieku decydują się na medycynę. sama mam 26 lat, marzy mi się lekarski od dawna, ale zastanawiam się czy nie jestem za stara, żeby zaczynać studia medyczne. chociaż może za stara to źle powiedziane - zastanawiam się nad priorytetami w życiu oraz kwestią pogodzenia pracy ze studiami.
Awatar użytkownika
lullabym91
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 15:00

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: lullabym91 »

Właśnie jestem na 5 roku fizjoterapii (rocznik 91). po licencjacie miałam rok przerwy właśnie, żeby poprawić maturę, ale nie udało się, jednak nie żałuję to był wspaniały rok, byłam na stażu jako fizjo w szpitalu na oddziale Rehabilitacji, miałam przydzielanych swoich pacjentów, prowadziłam im terapię od a do z, samodzielnie. starsza fizjoterapeutka, z 30 letnim stażem pracy zabierała mnie na inne oddziały : OIOM, neonatologia, dializa, chirurgia. było wspaniale, zobaczyłam pracę lekarzy od kuchni, czasami akurat jak byłyśmy na OIOMie przywozili ludzi z wypadków czy w ciężkim stanie zobaczyłam jak w takich sytuacjach ważna jest współpraca lekarzy i pielęgniarek, jak każdy wie co ma robić, gdzie być, aby jak najszybciej udzielić pomocy marzę o lekarskim i właśnie podziwiam ludzi, którym mając już mgra z innego kierunku udaje się dostać na lek. I szczerze kibicuje wszystkim, którzy próbują mimo wieku ! Śmiało ! Życie jest jedno, nie wolno się wahać i zastanawiać to tylko 6 lat, a gdzie reszta życia ? POWODZENIA
Awatar użytkownika
lullabym91
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 15:00

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: lullabym91 »

Właśnie jestem na 5 roku fizjoterapii (rocznik 91). po licencjacie miałam rok przerwy właśnie, żeby poprawić maturę, ale nie udało się, jednak nie żałuję to był wspaniały rok, byłam na stażu jako fizjo w szpitalu na oddziale Rehabilitacji, miałam przydzielanych swoich pacjentów, prowadziłam im terapię od a do z, samodzielnie. starsza fizjoterapeutka, z 30 letnim stażem pracy zabierała mnie na inne oddziały : OIOM, neonatologia, dializa, chirurgia. było wspaniale, zobaczyłam pracę lekarzy od kuchni, czasami akurat jak byłyśmy na OIOMie przywozili ludzi z wypadków czy w ciężkim stanie zobaczyłam jak w takich sytuacjach ważna jest współpraca lekarzy i pielęgniarek, jak każdy wie co ma robić, gdzie być, aby jak najszybciej udzielić pomocy marzę o lekarskim i właśnie podziwiam ludzi, którym mając już mgra z innego kierunku udaje się dostać na lek. I szczerze kibicuje wszystkim, którzy próbują mimo wieku ! Śmiało ! Życie jest jedno, nie wolno się wahać i zastanawiać to tylko 6 lat, a gdzie reszta życia ? POWODZENIA
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości