Wybór uczelni

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
domgry
Posty: 4
Rejestracja: 5 lip 2015, o 17:55

Wybór uczelni

Post autor: domgry »

Cześć, czy bardzo duże znaczenie ma to na jakiej uczelni skończyliśmy medycynę? Złożyłem na lekarski do Łodzi, Katowic i Kielc. Mam 175 punktów, więc raczej prędzej czy później dostanę się na każdą wyżej wymienioną uczelnie - tu rodzi się pytanie: czy jest ktoś w podobnej sytuacji i co radzicie wybrać? Zostać w rodzinnych Kielcach, ze względu na aspekt ekonomiczny i wygodę, czy wybrać Łódź, ze względu na renomę uczelni i dostępność giełd itp. ?
Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: Wybór uczelni

Post autor: Arkadiopol »

Jeszcze studiów nie skończyłem, ale wg mnie nie ma znaczenia jaką uczelnie skończysz. Liczy się bardziej twój dorobek naukowy podczas studiów, pisanie prac, konferencje itp. oraz wynik LEK. No i własne zaangażowanie, bo sama uczelnia ci wiedzy nie włoży do głowy.
Oczywiście w Kielcach może być ciut ciężej, bo start od nowa, ale z drugiej strony będą na was chuchać i dmuchać, żeby wszystko jak najlepiej wyszło, żebyście mieli jak najlepiej ze wszystkim, w końcu pierwszy rocznik lekarskiego. Jest też to, że zostajesz na miejscu, nie martwisz się o wikt i opierunek. Zaoszczędzisz trochę kasy, którą możesz zainwestować np. w samochód
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Wybór uczelni

Post autor: ryniofit8000 »

domgry, wybierz Katowice, tam jest bardzo dużo świetnych szpitali połączenie z Kielcami lepsze (do Łodzi nie ma bezpośrednich pociągów, bo nie ma torów). W Katowicach kiedyś ponoć strasznie tępili studentów ale parę lat temu zmieniła się kadra i jest spoko.
Kielce to też dobra opcja, ale tutaj nie będzie żadnych giełd ani wskazówek od starszych roczników. Widząc jak Kielce się przygotowują na otwarcie lekarskiego można wywnioskować, że zadbają o odpowiedni poziom nauczania.
Awatar użytkownika
lot_named
Posty: 46
Rejestracja: 23 cze 2011, o 23:51

Re: Wybór uczelni

Post autor: lot_named »

Łódź! Przede wszystkim giełdy i sensowne poziom nauczania - nie za mało, nie za dużo.

Plus dużo klinik, kół naukowych, łatwo jest się udzielać w czymś więcej", często już od 2 roku
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Wybór uczelni

Post autor: sassa »

ryniofit8000 pisze:(do Łodzi nie ma bezpośrednich pociągów, bo nie ma torów)
Za to są autobusy, bo często przez Kielce jeżdzę i za każdym razem nie mogę się nadziwić o co chodzi z tym opuszczonym statkiem ufo, który zaadaptowali na dworzec pks
Poza tym ludzie jeżdzą przez BlaBlaCar albo ze znajomymi. Ogolnie u nas jest pełno osób z Kielc i okolic więc spora szansa, że poznasz kogoś z własnym samochodem, z kim będziesz mógł wracać

edit: tak teraz się zastanawiałam co do tego waszego dworca i doszłam do wniosku: pochodzę z miasta z pomnikiem w kształcie wielkiej waginy, who am I to judge
Awatar użytkownika
Meril
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, o 22:04

Re: Wybór uczelni

Post autor: Meril »

Każda uczelnia ma swoe zalety i wady Ale z kielcami bym uważał, brak giełd. Jak zdać bez nich?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Wybór uczelni

Post autor: ryniofit8000 »

olamaria, ufo to PRL-owskie dzieło architektoniczne, wizytówka Kielc W latach budowy miało być innowacją i wgl, no a teraz wygląda jak wygląda.
domgry
Posty: 4
Rejestracja: 5 lip 2015, o 17:55

Re: Wybór uczelni

Post autor: domgry »

[at], podobno kadra z Łodzi w dużej części, więc giełdy łódzkie chyba też?
Awatar użytkownika
Meril
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, o 22:04

Re: Wybór uczelni

Post autor: Meril »

Zobaczymy za rok czy wejdą. ja nie mam pojęcia
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Wybór uczelni

Post autor: David »

Liczy się bardziej twój dorobek naukowy podczas studiów, pisanie prac, konferencje itp. oraz wynik LEK. No i własne zaangażowanie
Dorobek naukowy u studenta to się liczy do stypendium tylko, bo większość wie że 3/4 prac naukowych studentów są gówno warte. I tak prawie na pewno niczego ciekawego się nie odkryje.
lykorz
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Wybór uczelni

Post autor: orrorin95 »

Ja nie chciałabym być eksperymentem naukowym. Radziłabym wybrać Łódź albo Katowice, ale chyba Łódź jest bardziej przyjazna studentom.
Eksperyment z medycyną w Kielcach może się tak udać jak weterynaria w Krakowie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 20 gości