Rekrutacyjne "haczyki"...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: Argentum »

Trochę denerwuje mnie rekrutacja na niektóre uczelnie, nie wiadomo czego chcą, a terminy gonią.


Napiszę o tym, co ja wiem.

1. Szczecin - do 7 lipca trzeba im wysłać oświadczenie (nie pamiętam już gdzie się to generujed) i potwierdzenie opłaty rekrutacyjnej. Sprawdzajcie maila - wszystko tak ładnie napisali, nawet adres podali.

2. Zielona Góra - tutaj trzeba wysłać w opór dokumentów. No i w sumie, to ja nie do końca wiem CO i nie do końca wiem jak u nich wpisywać oceny - w internecie tego zrobić nie można (chyba). "wydrukowany wniosek o przyjęcie na studia wraz z kompletem dokumentów dostarczyć osobiście bądź listownie do Biura Rekrutacji do dnia 06-07-2015." (i nie wiadomo jakie to dokumenty )
ryniofit8000 pisze:Argentum, do Zielonej Góry jest napisane jakie dokumenty ale w innym miejscu. Wyników się nie wpisuje dlatego że oni chcą ksero świadectwa maturalnego.
Potrzebne dokumenty do ZG:
- wygenerowane podanie
- oświadczenie (razem z podaniem się generuje)
- ksero świadectwa maturalnego
- ksero dowodu osobistego
- dowód uiszczenia opłaty rekrutacyjnej
3. Uniwersytet Rzeszowski - myślałem,że tutaj wszystko gra, ale patrzę i czy ich nie pogięło? Czytam i chcą 3 zdjęcia, jakieś tam oświadczenie, zaświadczenie lekarskie (wat?). Takie cuda to się chyba śle po dostaniu na studia, a nie w trakcie rekrutacji? Wprowadzanie ocen też u nich kijowe, nie wiem, czy mam im wprowadzić całą maturę", czy tylko bio i chem.


Jak macie jeszcze jakieś haczyki", to piszcie. Ja na razie finalizuje wszelkie formalności, jakby co, to będę się dzielił.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2015, o 22:56 przez Argentum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
unkindangel
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2015, o 18:41

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: unkindangel »

To zaświadczenie lekarskie do Rzeszowa to oświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwskazań do studiów na danym kierunku. Takie coś trzeba też złożyć do Poznania, od razu po zakwalifikowaniu się na listę przyjętych (co oznacza, że lepiej zdobyć je wcześniej, bo w 4 dni można się nie wyrobić). W Gdańsku do lekarza medycyny pracy nie dostaniesz się bez skierowania - napisałam maila do UMP, trzy dni później dostałam skierowanie pocztą. Także wydaje mi się, że w Rzeszowie podobnie, najlepiej zadzwoń do nich i się dopytaj.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: Argentum »

Czyli do Rzeszowa nic nie wysyłamy przed dostaniem się na studia? Tylko Zielona Góra taka mundra i Szczecin? Chociaż Szczecin to ja jeszcze rozumiem, ale Zielona Góra nawet nie ma wpisywania wyników w necie, ciekawe jak się uporają.
Awatar użytkownika
unkindangel
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2015, o 18:41

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: unkindangel »

Ja do Rzeszowa nie składałam, z tego co teraz przebiegłam wzrokiem nie wynika, kiedy należy to zaświadczenie dostarczyć. Na logikę rzecz biorąc, to raczej po zakwalifikowaniu. Ale lepiej zadzwonić i się dopytać, niż przez taką pierdołę zawalić rekrutację.
Mi tam bardzo pasują zapisy na GUMed, system czytelny, mało informacji chcą (pozdrowienia dla Poznania, gdzie trzeba wpisać każdą ocenę ze świadectwa, nawet z WOKu i EDB ), dokumenty zanosimy dopiero po zakwalifikowaniu i nie trzeba robić żadnych badań/skierowanie dostaje się przy składaniu papierów (nie jestem do końca pewna, bo dostałam rozbieżne informacje na ten temat).
Idei z wysyłaniem dokumentów do Szczecina nie rozumiem kompletnie. Wszystkie inne uczelnie dają radę bez potwierdzenia wpłaty.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: Argentum »

Białystok również przyjaźnie.

Nie wiem jak ŚUM, Kielce/Rzeszów

Zadzwonię do nich i od razu podzielę się z Wami informacjami. Ale to jutro.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: ryniofit8000 »

Argentum, do Zielonej Góry jest napisane jakie dokumenty ale w innym miejscu. Wyników się nie wpisuje dlatego że oni chcą ksero świadectwa maturalnego.
Potrzebne dokumenty do ZG:
- wygenerowane podanie
- oświadczenie (razem z podaniem się generuje)
- ksero świadectwa maturalnego
- ksero dowodu osobistego
- dowód uiszczenia opłaty rekrutacyjnej
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: Argentum »

Rynio:

biorę to do głównego posta, być może komuś się przyda w najbliższych dniach.
-
Jutro dzwonię do Rzeszowa i może jeszcze kilka uczelni obdzwonię - oczywiście wszystko napiszę tutaj i w pierwszym poście. Nooo i jak coś wiecie, to mówcie!D
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: djulie »

Do Gdańska nie ma w ogóle badań! jest w FAQ na ich stronie.

Awatar użytkownika
unkindangel
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2015, o 18:41

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: unkindangel »

No właśnie to się chyba tam niedawno pojawiło, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, to by za piękne było. Wszędzie chcą, tylko u nas nie?
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: djulie »

Serio serio. No jest to ewenement, ale myślę, że ich strona nie kłamie de facto te badania to i tak jeden wielki pic na wodę. Może dlatego zrezygnowali.

Btw unkindangel, mówisz u nas", czyli studiujesz na GUMedzie?

Awatar użytkownika
unkindangel
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2015, o 18:41

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: unkindangel »

Mówię u nas", bom gdańszczanka z krwi i kości, złożyłam na lekarski i wycisnęłam 185 punktów z matury, więc mogę zaryzykować stwierdzenie, że jedną nogą jestem na wymarzonym kierunku. Liczę na potwierdzenie tego 10 lipca
Właśnie widziałam w jakimś innym temacie, że Ty też planujesz Gdańsk? Kurczę, chyba idę założyć wątek w dziale GUMedu.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: KatarzynaZSDM »

W Łodzi też są kochani teczkę Ci dadzą, dokumenty pokserują, miodzio.


Edit: znaczy już po zakwalifikowaniu
Little Swallow
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2015, o 13:03

Re: Rekrutacyjne "haczyki"...

Post autor: Little Swallow »

W Gdańsku wysyłają na badania grupami na przełomie listopada i grudnia
Także na tym etapie żadne lekarskie zaświadczenia nie są potrzebne ( chyba że się coś zmieniło )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości