Mutacje de novo

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Mutacje de novo

Post autor: Stworek »

Mutacje de novo mogą być dziedziczone, prawda?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Mutacje de novo

Post autor: randomlogin »

.a jakis kontekst? Na przyklad gdzie ta mutacja? Jak cie zmutuje jakis nablonek, to jak planujesz przekazac to potomstwu?
W kazdym wypadku semantycznie to to zdanie sie kupy nie trzyma. Mutacja de novo jest raz - jesli jest dziedziczona, to juz nie jest de novo. Ale moze to byc dalej ta sama mutacja - wiec w tym sensie tak, jest to mozliwe. Bez tego bysmy ewolucji nie mieli.
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Mutacje de novo

Post autor: Stworek »

Chodzi mi o to, że pojawia się u danej osoby po raz pierwszy, tzn. nie występuje u rodziców tej osoby. Czy ta osoba, może tą mutację przekazać swojemu potomstwu?
PS. Jest to ogólne pytanie o mutacje de novo. Miałam dzisiaj egzamin i zastanawia mnie ten fakt.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Mutacje de novo

Post autor: randomlogin »

Ja wiem co to jest mutacja de novo, a to co teraz piszesz to definicja. Ale jeszcze raz - GDZIE sie pojawia? Jak mutacja sie pojawi w - przykladowo - nablonku, no to ni cholery nie zostanie przekazana dalej, prawda? Za to jesli pojawi sie w trakcie gametogenezy - albo jeszcze wczesniej, gdzies na samym poczatku rozwoju osobniczego, i bedzie dotyczyla calego/wiekszosci organizmu, w tym gamet - no to przekazana zostanie.
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Mutacje de novo

Post autor: Stworek »

No własnie nie było określone gdzie się pojawia, tylko wgl że się pojawia
Dzięki randomlobin, od tej sesji można zwariować
fitos
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2015, o 16:01

Re: Mutacje de novo

Post autor: fitos »

Mój dziadek przeszedł specyficzną mutację głosu, podobnie było u moich braci.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości