chemia co wybrac ?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
paulinaa3678
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2015, o 11:52

chemia co wybrac ?

Post autor: paulinaa3678 »

Witam wszystkich Od nowego roku szkolnego bede sie przygotowywala do matury. Raczej nie stac mnie na korepetycje wiec chcialabym sie sama w domu dobrze przygotowac. Potrzebuje w tym celu dobrych podrecznikow do biologii i chemii. Z biologii planuje kupic ksiazki Bukaly i vademecum Pylki-Gutowskiej. Mam podreczniki z Nowej Ery Biologia na czasie. Myslicie ze to do samodzielnej nauki wystarczy czy dokupic cos jeszcze ? Chodzi mi o sama nauke teorii bo wiadomo ze jeszcze musze kupic jakies zbiory tez i robic arkusze. Z chemii mam mam podreczniki z Nowej Ery To jest chemia ale zle mi sie z nich uczy i myslalam nad zakupieniem z wydawnictwa Zamkor pidrecznikow bo mialam w gimnazjum i bardzo dobrze mi sie z nich uczylo. Tylko nie wiem ktore beda lepsze ? Z chemia w przyszlosc czy Wybieram chemie ? Macie te podreczniki ? Mozecie sie o nich cos wypowiedziec albo wyslac zdj kilku stron zebym mogla zobaczyc jak wygladaja w srodku ? Jeszcze slyszalam o podrecznikach z Rozaka ze sa dobre ale ciezko je dostac. Potrzebuje czegos co jest napisane przystepnym jezykiem tak zebym sama bez korepetytora mogla sie z nich nauczyc tak zeby rozumiec. Jeszcze cos mi moze polecicie jakies ksiazki skad bede mogla czerpac wiedze czystoteoretyczna do biologii i chemii ? Bede wdzieczna

Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: chemia co wybrac ?

Post autor: Argentum »

Szczerze? Podręczniki do chemii to średnio niezbędna sprawa. Niezbędne są dobre wzory i szybki internet, bo to w nim będziesz szukała odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Ponadto dobrze prowadzony zeszyt przedmiotowy. Zadania, zadania, zadania. Z chemii można się przygotować samemu na 100%. A biologia? Idź na korki i nie dyskutuj, nie bądź taka głupia, jak np. ja.
Awatar użytkownika
kinguszka
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2015, o 14:16

Re: chemia co wybrac ?

Post autor: kinguszka »

Ja z biologii uczyłam się z podręcznika Nowej Ery i jeżeli coś było niejasne to doczytywałam z innych źródeł, głównie z Villego, a z chemii notatki z lekcji i repetytorium Persony. Do tego na bieżąco mnóstwo zadań i arkusze, wszystko co mi wpadło w ręce. Co prawda chodziłam na zajęcia dodatkowe, ale i tak trzeba się było dużo uczyć samemu. Mnie to głównie bardzo motywowało do systematycznej pracy i jeżeli chcesz się przygotować bez tego, to musisz mieć bardzo dużo samozaparcia, najlepiej ułożyć sobie jakiś plan powtórek. Żeby później nie obudzić się z ręką w nocniku, bo nie da się zrobić wszystkiego na ostatnią chwilę, a często tak właśnie wygląda powtarzanie materiału w szkole, czyli po łebkach. Oczywiście nie twierdzę, że korepetycje są konieczne, ale sama już musisz się znać i wiedzieć, czy dasz sobie radę. Mając na uwadze, że przyjdą takie dni, że zmęczenie będzie się już dawać we znaki i znajdą się niestety ciekawsze rzeczy do roboty, czego Ci nie życzę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości