DS3 na pierwszym roku?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Optymistycznie
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2015, o 15:25

DS3 na pierwszym roku?

Post autor: Optymistycznie »

Drodzy studenci CM UMK,
Czy jest problem z miejscami dla pierwszorocznych w domu studenckim 3? Czy lokalizacja jest korzystna, biorąc pod uwagę przedmioty na pierwszym roku? Jak tam z atmosferą i czy zamieszkują go w przewadze studenci dalszych lat", czy znajdą się koty? Slyszałam też, że DS2 jest oblegany, jaką macie opinie o tych dwóch opcjach?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
quelqu un
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2014, o 16:54

Re: DS3 na pierwszym roku?

Post autor: quelqu un »

Rok temu nie było problemu z miejscem. Udało mi się dostać jedynkę na ostatnią chwilę- we wrześniu. Tylko, że wtedy dopiero otworzyli DS3, a w tym roku było już składanie podań o miejsca w maju (dla starszych roczników). Na pewno wzięli pod uwagę też Was z pierwszego roku, zostawili jeszcze wolne miejsca. W każdym razie to jest głównie akademik dla English Division, dla nich jest więcej pokoi. Na pewno łatwiej dostać dwójkę ( w maju polakom przyznali prawie same dwójki.). Ogólnie akademik bardzo polecam, mieszka się super- kuchnia z naczyniami i pralką jedna na dwa pokoje, łazienka w pokoju. Do Jurasza minuta drogi, na Karłowicza 10 minut piechotą, na Rondo Jagiellonów ok. 10 minut autobusem (tam są wykłady), na Kapusciska 20 autobusem (ale tam tylko anatomia 2 razy w tygodniu). Atmosfera na pewno nie jest jak w typowym akademiku, raczej zna się tylko tych ze swojego segmentu, ewentualnie piętra. Ten akademik jest raczej jak blok z osobnymi mieszkankami i mało osób się zna (ale jest dzięki temu cicho i uczyć się można) Kto mieszka, to trudno przewidzieć jak będzie w następnym roku. Mi się ogólnie fajnie mieszkało, polecam Jest to wygodne przede wszystkim dlatego, że właściwe jest tam wszystko- pralka, żelazko, naczynia, suszarka do ubrań itd. Aha, w przypadku dwójki lepiej poprosić o współlokatora z tego samego kierunku. A o DS 2 to niewiele wiem, ale i tak już chyba za dużo napisałam, sorry

Optymistycznie
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2015, o 15:25

Re: DS3 na pierwszym roku?

Post autor: Optymistycznie »

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Teraz mam już jakiś zarys sytuacji i wygląda to lepiej niż sądzilam
Awatar użytkownika
Karpentaria
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2012, o 15:53

Re: DS3 na pierwszym roku?

Post autor: Karpentaria »

O DS3 chyba już więcej powiedzieć nie można

A co do DS2 - na pewno niższy standard, niż DS3. Pokoje niemal wyłącznie dwuosobowe, jak dla mnie za małe ( jedynki zarezerwowane dla samorządu i starszych roczników).

W pokoju mieszczą się dwa łóżka, metrowy stolik pomiędzy nimi i dwa krzesła. Każdy ma szafkę nocną w nogach", półki na ścianie, na książki i resztę. Jedna szafa, wspólna dla obu lokatorów. W pokoju łazienka bez prysznica (prysznice wspólne dla piętra), mała lodówka.

W sumie nic więcej do tego pokoju chyba by już nie weszło

Jeśli ktoś nie umie uczyć się przy stałym, średnim natężeniu szeroko pojętego hałasu, raczej się tam nie odnajdzie (jest pokój cichej nauki, jak coś - tam serio jest cicho)

No, ale lokalizacja przednia. Rondo Jagiellonów można uznać za centrum Bydgoszczy. Większość wykładów na 1 roku odbywa się na auli na Jagiellonów, która jest zlokalizowana 4 metry od akademika. Samo rondo to chyba też największy węzeł przesiadkowy, więc dojedziesz wszędzie
- 55, 64 wysadza Cię przed Juraszem (na piechtę jakieś 18 minut)
- 8,7 na Kapuściska dojedziesz na anatomię na Łukasiewicza
- 2,3,4,8 dojedziesz na Karło (można się przejść, to jakieś 12 minut na piechtę)
- 5 minut drogi na Markwarta na pierwszą pomoc (albo 1 przystanek jakimkolwiek autobusem z przystanku przy hotelu City)

No, i zawsze pozostaje cena, prawie 3 razy niższa niż w DS3
cherry boom
Posty: 11
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:55

Re: DS3 na pierwszym roku?

Post autor: cherry boom »

też się wybieram do akademika i najbardziej chciałabym DS3 wiecie może czy przy przyznawaniu miejsc biorą pod uwagę bardziej odległość od miejsca zamieszkania czy dochody, a może to i to po równo?
Optymistycznie
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2015, o 15:25

Re: DS3 na pierwszym roku?

Post autor: Optymistycznie »

Składałam wniosek i biorą po równo oba te kryteria. Za priorytet zaznaczyła ds3 a po nim ds2 Być może do zobaczenia!

paula10
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2015, o 12:50

Re: DS3 na pierwszym roku?

Post autor: paula10 »

czy bardzo biorą pod uwagę dochody?
Optymistycznie
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2015, o 15:25

Re: DS3 na pierwszym roku?

Post autor: Optymistycznie »

Podobno także kolejność zgłoszeń. Btw dostałam miejsce w 2os Wiecie może czy automatycznie zostałam juz przydzielona z kimś do pokoju, czy można się jeszcze z kimś zgadać?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości