Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: randomlogin »

.no i kolejny klasyczny przyklad zadania maturalnego. A gdzie tekst wstepny z ktorego mozna cos wywnioskowac, jak na maturze? Nie ma. Bo po co. Lepsze pytanie o jakas zdupna informacje, dla popisania sie ja wiem. Byloby to mniej komiczne, gdyby nazwa choroby byla chociaz poprawnie napisana, bo o rzesistkowNicy to ja pierwszy raz slysze.

ZuzM
Posty: 31
Rejestracja: 23 lip 2015, o 13:30

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: ZuzM »

Co Ty taki cięty?
Zamiast narzekać to wymyślaj pytania i odp

psylocybina
Posty: 20
Rejestracja: 1 paź 2014, o 14:52

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: psylocybina »

Wyjaśnij, dlaczego korzeń sosny rosnącej na glebach ubogich w związki mineralne i wodę nie wytwarza włośników?
ZuzM
Posty: 31
Rejestracja: 23 lip 2015, o 13:30

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: ZuzM »

Mam 2 propozycje na pytanie
1. Niepotrzebny wydatek Energi na wytworzenie wlosnikow, które nie pełniły by należycie swoją funkcję
2. Żyje w symbiozie z grzybem, czyli mikoryza ekto lub endo kto jak woli nie wiem czy dobrze ale to są moje pomysły
Trywialne pytanie teraz na rozgrzewkę czy RNA jest zawsze jednoniciowy uzasadnij

summer
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2014, o 14:30

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: summer »

ZuzM, na moje oko bardziej propozycja z numerem 1. Włośniki takiej sośnie będą po prostu zbędne A co do samej mikoryzy to obstawiam ektotroficzną (zewnętrzną).
ZuzM pisze: Trywialne pytanie teraz na rozgrzewkę czy RNA jest zawsze jednoniciowy uzasadnij
Haha, nie wiem czy takie trywialne, bo nigdy nie wiem co na nie odpowiedzieć Czy odpowiedź: Nie, ponieważ w postaci dwuniciowej występuje np. jako materiał genetyczny u niektórych wirusów będzie satysfakcjonująca? Jeśli nie (czego się domyślam ) to proszę o poprawę.

Kolejne pytanie:
Erytrocyty ssaka uległy - w porównaniu z erytrocytami innych kręgowców - zmniejszeniu i utraciły jądro. Wyjaśnij związek między zmianą budowy krwinek a usprawnieniem w transporcie gazów.
ZuzM
Posty: 31
Rejestracja: 23 lip 2015, o 13:30

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: ZuzM »

Wystarczająca odpowiedź super
Zmiana w budowie krwinek umożliwia transport tlen bez wykorzystania je przez krwinki więcej miejsca na hemoglobine ci wiąże się większa wydajnością transportu tlenu
Wymień dwa sposoby które umożliwiają unoszenie się ryb w wodzie które nue posiadają pęcherza plawnego

summer
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2014, o 14:30

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: summer »

ZuzM pisze:Wymień dwa sposoby które umożliwiają unoszenie się ryb w wodzie które nue posiadają pęcherza plawnego
Ciągłe, aktywne pływanie, a także budowa: szeroko rozstawione płetwy piersiowe i charakterystyczny kształt głowy wytwarzający siłę nośną zapobiegają opadaniu takiej ryby na dno.

Nie chce mi się myśleć to rzucę proste pytanko P
Po czym odróżnić komórkę autotroficzną od heterotroficznej?
ZuzM
Posty: 31
Rejestracja: 23 lip 2015, o 13:30

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: ZuzM »

Zapomniałeś o tym że magazynuja tłuszcz w wątrobie u nas używany jako tran
Chloloprasty i glikosomy mają autotrofy
Wyjaśnij dlaczego w jadrach występuje obficie ER gładkie

ZuzM
Posty: 31
Rejestracja: 23 lip 2015, o 13:30

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: ZuzM »

Co takie trudne zadałam *?

ZuzM
Posty: 31
Rejestracja: 23 lip 2015, o 13:30

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: ZuzM »

Szukam pomocy i szybkiej odpowiedzi czemu podczas próby krzyżowej używa się surowicy a nie np fibrynogenu wiecie osocza z fibrynogenem

angeloos069
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2015, o 20:19

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: angeloos069 »

Halo halo! Odkopuję wątek!

Które z leukocytów mają zdolność do fagocytozy?
ZuzM
Posty: 31
Rejestracja: 23 lip 2015, o 13:30

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: ZuzM »

A na moje kto odpowie (?
Monocyty neutrofile i eozynofile w mniejszym stopniu niż neutrofile
Ja pytania zadałam 2 już

angeloos069
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2015, o 20:19

Re: Zadania maturalne - odpowiedz i zadaj kolejne!

Post autor: angeloos069 »

ZuzM zadaj proszę inne pytanie, bo nie znam ani nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na żadne z tych dwóch.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości