Czy fizjoterapia jest taka straszna? I praca.

Możliwości pracy po ukończeniu studiów z fizjoterapii. Wykaz uczelni pozwalających na studiowanie fizjoterapii. Warunki przyjęć i rekrutacji na studia. Kariera zawodowa.
summer
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2014, o 14:30

Czy fizjoterapia jest taka straszna? I praca.

Post autor: summer »

Od 6 lat intensywnie rozmyślam nad swoją przyszłością. Przez głowę przechodziły: medycyna, farmacja, dietetyka, kosmetologia itp. itd. Jednak zawsze wracam do tego jednego kierunku - fizjoterapia. Będę teraz w klasie maturalnej, więc pod wpływem presji czytam o zawodzie fizjoterapeuty wszystko, co tylko znajdę na forach internetowych. I się przestraszyłam.
- że niskie zarobki są, wiem
- że trudno o pracę, wiem
- że kupa kasy idzie na kursy, wiem.
Ale czy idąc na fizjoterapię, skazuję się na pracę w szpitalu? Bardzo chciałabym pomagać niedołężnym, chorym ludziom. Lecz nie w miejscu takim, jak szpital. Jakie są jeszcze opcje zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku? (Opcja pt. własny gabinet odpada).

Druga sprawa. Chcę mieć pożyteczną pracę, dlatego myślę mocno o fizjoterapii. Ale nie chciałabym porzucać swoich zainteresowań, dlatego myślę mocno o filmoznawstwie. Słyszałam, że na pierwszym roku fizjoterapii nauki jest od cholery, za przeproszeniem, ale czy na drugim roku mogłabym dołożyć sobie drugi kierunek studiów? Filmoznawstwo bardzo wymagającego harmonogramu zajęć nie ma - powiedziałabym, że wręcz przyjemny z mojego punktu widzenia, ale mimo wszystko, czy dałoby radę dołożyć ten drugi kierunek? Czy jednak to już byłoby zbyt dużo?

Będę wdzięczna za odpowiedzi
summer
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2014, o 14:30

Re: Czy fizjoterapia jest taka straszna? I praca.

Post autor: summer »

Dodam tylko:
Pewnie kilka osób będzie chciało się uczepić tego zdania Chcę mieć pożyteczną pracę, dlatego myślę mocno o fizjoterapii". Owszem, bardziej interesuję się filmem niż biologią, ale to właśnie głównie biologii poświęciłam wszystkie swoje lata kształcenia. A myśl o fizjoterapii mocno zagnieździła się w mojej głowie i nie chce jej opuścić od kilku dobrych lat.
SzklanaDama
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:46

Re: Czy fizjoterapia jest taka straszna? I praca.

Post autor: SzklanaDama »

summer pisze:Ale czy idąc na fizjoterapię, skazuję się na pracę w szpitalu? Bardzo chciałabym pomagać niedołężnym, chorym ludziom. Lecz nie w miejscu takim, jak szpital. Jakie są jeszcze opcje zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku? (Opcja pt. własny gabinet odpada).
Tak naprawdę to nie tak dużo fizjoterapeutów pracuje w szpitalach, aczkolwiek dla mnie tacy specjaliści są wysoko w randze, bo są często obdarzeni sporym zaufaniem ze strony lekarzy. Najwięcej chyba w różnego rodzaju przychodniach. Można również pracować w sanatoriach, w ośrodkach odnowy biologicznej, przy klubach sportowych, w placówkach oświatowo-wychowawczych, w fundacjach zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, hospicjach.
summer pisze:Słyszałam, że na pierwszym roku fizjoterapii nauki jest od cholery, za przeproszeniem, ale czy na drugim roku mogłabym dołożyć sobie drugi kierunek studiów?
Niestety, ale np u mnie studia pochłaniały dość sporo czasu, a to za sprawą dużej ilości praktyk i zajęć klinicznych. Myślę, że dużo zależy od uczelni i tego jak ułoży program studiów. U mnie na pierwszym roku było sporo przedmiotów, które były wstępem do fizjoterapii i które mają średni związek z tym co teraz robię. W tym czasie najtrudniejsza była anatomia ze względu na ilość materiału, łacinę itp. Drugi rok to dużo praktyk, bo aż 300h dydaktycznych i rozpoczynają się zajęcia kliniczne na szpitalach. Rozpoczęcie drugiego kierunku wyobrażałabym sobie dopiero na 3roku oczywiście w moim przypadku.

Praca w fizjoterapii jest ogólnie wymagająca. Tak jak piszesz są niskie zarobki, a do tego drogie kursy, które należy ukończyć chcąc liczyć się w zawodzie. Koszty te niestety bardzo powoli się zwracają. Praca jest fizyczna, więc trzeba cały czas dbać o siebie jeśli chce się popracować do 67 rż. Często fizjoterapia jest niedoceniana, a zwykły obywatel kojarzy takich specjalistów tylko z masażem Aczkolwiek jak się widzi powracającego do nas pacjenta z uśmiechem na twarzy i mówiącego, że jest lepiej, że nie boli albo cieszącego się z pierwszego kroku to serce się raduje
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Czy fizjoterapia jest taka straszna? I praca.

Post autor: EwKa1202 »

SzklanaDama Dobrze zrozumiałam,że teraz będziesz na 3 roku? Czy,że już skończyłaś fizjoterapię?
SzklanaDama
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:46

Re: Czy fizjoterapia jest taka straszna? I praca.

Post autor: SzklanaDama »

ewka1994 jestem licencjatem czyli już po 3 roku.
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Czy fizjoterapia jest taka straszna? I praca.

Post autor: EwKa1202 »

Hej Pamiętam,że w którym wątku pisałaś,że już skończyłaś licencjat z fizjoterapii związku z tym mam do Ciebie pytanie. Będę teraz kończyć licencjat z fizjoterapii, jeszcze nie miałam zajęć z masażu lecz większość moich kolegów ze studiów zrobiło już kurs. Zastanawiam się czy warto go jeszcze zrobić skoro kończąc licencjat otrzymuję uprawnienia do wykonywanie masażu. Czy jednak lepiej zrobić kurs aby mieć certyfikat? Chciałabym jeśli już pracować w sporcie czy aby zrobić masaż sportowym muszę zrobić kurs na ten podstawowy? Jakie jeszcze kursy proponujesz które warto zrobić? z góry dziękuję za odpowiedź.
SzklanaDama
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:46

Re: Czy fizjoterapia jest taka straszna? I praca.

Post autor: SzklanaDama »

ewka1994 pisze:Zastanawiam się czy warto go jeszcze zrobić skoro kończąc licencjat otrzymuję uprawnienia do wykonywanie masażu. Czy jednak lepiej zrobić kurs aby mieć certyfikat? Chciałabym jeśli już pracować w sporcie czy aby zrobić masaż sportowym muszę zrobić kurs na ten podstawowy?
Masaż w sporcie opiera się głównie na masażu klasycznym. Dla mnie taki wydatek jak zaraz i tak Twoje uprawnienia będą to obejmować jest bez sensu. Lepiej przemyśleć swoje wybory, zrobić mniej kursów, a takie które będą później dobrze wykorzystane. Sterta certyfikatów nie zapewni Ci pracy. Jedyne co ja uznaje to np osoby pracujące w odnowie biologicznej, dorabiające masażami robią kurs masażu czekoladą itp, bańką chińską albo jakieś orientalne.
ewka1994 pisze:Jakie jeszcze kursy proponujesz które warto zrobić?
Rehabilitacja w sporcie głównie krąży dookoła ortopedii czyli może być terapia manualna, taping, widziałam takie szkolenie dość porządne z firmy RehaPlus Rehabilitacja sportowa (w jego skład wchodzą najczęstsze urazy w sporcie itd), polecam też chodzenie na różne kongresy bądź nawet wypowiadanie się - to dużo uczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość