Najwyżej żyjący organizm świata

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Najwyżej żyjący organizm świata

Post autor: Szkliwiony »

Witam,

Patrząc w niebo zacząłem zastanawiać się jak wysoko może znajdować się dany organizm i jaki gatunek w tym przoduje.
Czy znacie może taki, który potrafi wzlecieć najwyżej ze wszystkich, jaka jest to odległość od powierzchni ziemskiej?
clearpure
Posty: 11
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 19:08

Re: Najwyżej żyjący organizm świata

Post autor: clearpure »

Witam
myślę że do chmur mogą latać wyżej niż chmury wydaje mi się ze nie. No bo i po co?
natura ma to do siebie ze nic nie jest bez powodu, jakie ptaki miałyby korzyści z tak wysokiego latania? Gdzie nic nie ma (do dejedzenia) jest ciśnienie, i zmno dodam że ptaki są stałocieplne i naprawde dużo energi jest potrzebne do ogrzania organizmu, po co wysoko jak można niżej cieplej-lepiej?

Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: Najwyżej żyjący organizm świata

Post autor: Szkliwiony »

Znalazłem informację o sępie płowym, który jest w stanie latać na wysokości 11 kilometrów ponad poziomem morza.

Tomeek
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2015, o 02:36

Re: Najwyżej żyjący organizm świata

Post autor: Tomeek »

Zgadza się najwyżej latają sępy. Dokładnie Sęp plamisty, potrafiący wznieść się na wysokość 11 300 m. Bez trudu latają ponad najwyższymi szczytami na świecie
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: Najwyżej żyjący organizm świata

Post autor: Szkliwiony »

Tomeek, wielkie dzięki za odpowiedź.
neuroprogramista
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2014, o 15:33

Re: Najwyżej żyjący organizm świata

Post autor: neuroprogramista »

Warto by było też się zainteresować bakteriami. Słyszałem, że występują na znacznych wysokościach (chyba, że chodziło ci o zwierzęta)
Pozdr.
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: Najwyżej żyjący organizm świata

Post autor: Szkliwiony »

neuroprogramista, bakterie to również może być ciekawy temat. Masz jakieś informacje?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość