Graficzny wzor czasteczki

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
andrewgiant
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2015, o 19:43

Graficzny wzor czasteczki

Post autor: andrewgiant »

Witam, moze pytanie bedzie banalne lub nie, ale przygotowuje sie sam do matury(od podstaw) i mam pytanie odnosnie jonu: ICl2-(przyklad w zalaczniku). Wpisujac jon w google znalazlem taki wzor. Czy jest on prawidlowy? Jesli tak prosilbym o wytlumaczenie, a jesli nie prosilbym o prawidlowy zapis graficzny oraz wytlumaczenie. Z gory dziekuje.
Załączniki
20150828_204415.jpg
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Graficzny wzor czasteczki

Post autor: adamantan »

Prawidlowe. Jednak z maturalnego punktu widzenia nie obowiazuja Cie wzory z centralnym atomem z liczba przestrzenna powyzej 4.

andrewgiant
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2015, o 19:43

Re: Graficzny wzor czasteczki

Post autor: andrewgiant »

Dziekuje za odp. Jeszcze mialbym pytanie, jak w prosty sposob dostrzec wiazanie, ktore jest w danej czasteczce? Bez tekstu, ktory podaje wlasiciwosci, patrzac po prostu na czasteczke. Czy zostaje mi tylko obliczenie roznicy elektroujemnosci, badz narysowanie jej czy jest jakis sposob, ktory pozwoli mi zaoszczedzic czas i bedzie bardzo skuteczny(z tego co wiem roznica elektroujemnosci to nie najlepszy sposob). Z gory dzieki
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Graficzny wzor czasteczki

Post autor: adamantan »

Doprecyzuj co masz na myśli:
Jeszcze mialbym pytanie, jak w prosty sposob dostrzec wiazanie, ktore jest w danej czasteczce?
andrewgiant
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2015, o 19:43

Re: Graficzny wzor czasteczki

Post autor: andrewgiant »

Moja znajoma, przyszla studentka analityki, po prostu widzi jakie jest wiazanie patrzac na czasteczke, nie pytalem ja o to z czego takie wiazanie bierze itd(nie lubie prosic o pomoc(co innego anonimowo). Strasznie mnie to intryguje, nie wiem czy ma juz taki zmysl chemiczny, lub zna juz na pamiec to wszystko. Jestem po prostu ciekaw tego jak z taka latwoscia mozna okreslic wizanie, jezeli masz jakis sprawdzony sposob prosilbym o podanie i wytlumaczenie. Z gory dzieki.
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

[Film] Graficzny wzor czasteczki

Post autor: adamantan »

Zerknij
andrewgiant
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2015, o 19:43

Re: Graficzny wzor czasteczki

Post autor: andrewgiant »

Wielkie dzieki, nie wiem jak moglem tego nie znalezc. Mam jeszcze pytanie odnosnie zadania z redoxow, myslisz ze mogloby ono wystapic na maturze? Pytam, bo nie przerabialem jeszcze arkuszy maturalnych, a przyszla matura bedzie moja pierwsza z chemii. Zdj zadania w zalaczniku(zadanie 10.28). Z gory dzieki.

ps. oznaczenie ** w ksiazce oznacza zadania przeznaczone na mature miedzynarodowa etc.
Załączniki
20150902_154612.jpg
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Graficzny wzor czasteczki

Post autor: adamantan »

Wszystkie z przedstawionych tam reakcji redoks mogą się pojawić na maturze. Polecam na podanym kanale odnaleźć lekcje z bilansowania sposobem jonowo-elektronowym i atomowo-elektronowym. Dokładnie tam przedstawiam, jak bilansować krok po kroku.
andrewgiant
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2015, o 19:43

Re: Graficzny wzor czasteczki

Post autor: andrewgiant »

Dziekuje Ci bardzo za zainteresowanie sie tematem. Pozdrawiam
andrewgiant
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2015, o 19:43

Re: Graficzny wzor czasteczki

Post autor: andrewgiant »

adamantan, Szablon/algorytm, ktory podales odnosnie wiazan jest bardzo pomocny, takze wielkie dzieki .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości