Proszę o opinie o atlasie fotograficznym Rohen

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nottery
Posty: 13
Rejestracja: 30 lis 2014, o 00:26

Re: Proszę o opinie o atlasie fotograficznym Rohen

Post autor: nottery »

Gdybyś napisał Yokochi, na pewno byłoby więcej odpowiedzi
Atlas bardzo dobry - liczne zdjęcia preparatów, opisy w dwóch językach (pl i łacina). Bardzo fajne schematy dotyczące przebiegu głównych nerwów i naczyń. Same zdjęcia opisane są w ten sposób, że od danego szczegółu prowadzi linia aż do krawędzi zdjęcia gdzie znajduje się numer, lista co oznaczają numery znajduje się obok - jest to zaraz po realizmie największy atut - zasłaniasz listę i sobie powtarzasz Jeśli chodzi o mnie, najbardziej się przydał na anatomię.
W porównaniu McMinn (też atlas fotograficzny) w moim zdaniu wypada słabo. Gorsze preparaty, i bardzo irytujący sposób podpisania szczegółów (przynajmniej mnie irytuje) - numerki bezpośrednio na zdjęciu.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Proszę o opinie o atlasie fotograficznym Rohen

Post autor: Cinereus »

Byście chociaż popatrzyli na autorów atlasu.

Ja mam np. taki w wersji elektronicznej:

Color Atlas of Anatomy

autorzy: Rohen, Yokochi, Lutjen-Drecoll


Jak widać - Rohen i Yokochi to współautorzy tego samego atlasu.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Proszę o opinie o atlasie fotograficznym Rohen

Post autor: Fantazmic »

Co nie zmienia tego, że większość osób nazywa go atlasem Yokochiego i zdaje się, że to nottery miał/a na myśli w pierwszym zdaniu swojej wypowiedzi.
nottery
Posty: 13
Rejestracja: 30 lis 2014, o 00:26

Re: Proszę o opinie o atlasie fotograficznym Rohen

Post autor: nottery »

[at], masz rację - oboje są autorami, ale większość ludzi nazywa atlas Yokochim. Tak samo jak z Bochenkiem, nazwiesz Reicherem, nie każdy może wiedzieć od razu o co chodzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości