Enzymologia

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
bhoii
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 16:34

Enzymologia

Post autor: bhoii »

cześć
w związku z wątpliwościami odnośnie poniższych pytań bardzo proszę o pomoc w ich wyjaśnieniu :

1.Omów posttranslacyjną modyfikację białek enzymatycznych poprzez hydroksylację.
2. Omów zasadę oznaczania aktywności sacharazy.
3. Zasadnicze różnice aktywności enzymatycznej wyrażonej w katalach i jednostkach międzynarodowych.
4. O czym świadczy duża wartość liczby obrotów danego enzymu?
5. Co to jest kofaktor- podać enzymy dla kofaktora molibdenowego.
6. Omówić jeden koenzym z grupy alifatycznych.
7. Budowa i funkcja koenzymu A- wymienić przykłady reakcji.
8. Budowa NADP+ -przy udziale jakich enzymów powstaje i gdzie ma to miejsce?
9. Podać przykłady reakcji w których odpowiednie enzymy wymagają obecności THF lub pochodnej tego przenośnika grup 1węglowych. W schematach reakcji dla odpowiednich enzymów podać ich klasę.
10. Podać przykłady enzymów dla których jon metalu może ułatwić wiązanie apoenzymu z koenzymem.
11. Jak zmienia się wartość [%] względnej szybkosci utleniania z udziałem oksydazy glukozowej w zależności od substratu?
12. Jakie nukleofilowe ugrupowania są obecne w centrum aktywnym- co stanowi ich źródła?
13. Jaka jest istota regulacji białka enzymatycznego z udziałem reszt fosforanowych
14. Omówić działalność dehydrogenazy jabłczanowej jako izoenzymu.
15. Podaj wzory i nazwy substratów dla fosfataz w procesie glukoneogenezy.
16. Jakie produkty powstają w reakcji z udziałem transaldolazy? Gdzie to ma miejsce?
17. W jakim procesie u roślin bierze udział pirofosforylaza ADP-G? Podać schemat właściwej reakcji z udziałem tego enzymu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość