Diagnostyka gorączki

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Gewinner
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 19:41

Diagnostyka gorączki

Post autor: Gewinner »

Witajcie,
moje pytanie: jak zdiagnozować przyczyne gorączki?
mam gorączke od marca 2010 roku (ponad 5 lat), gorączka na początku była troche ponad 37, w kolejnych latach się stopniowo zwiększa, teraz jest 38.

Zaczeło się to tak ,że ignorowałem choroby typu grypa, przeziębiebie, zapalenie oskrzeli itp - podczas choroby normalnie wykonywałem swoje obowiązki. Niestety po którejś z tych chorób gorączka nie ustąpiła.

W listopadzie 2012 byłem w szpitalu na oddziale płucnym - nic nie znaleźli co mogło by być przyczyną.
Wirlokrotnie byłem u internistów - zawsze jest morfologia z rozmazem,crp,ob,glukoza,tsh - wszystko w normie.
Oprócz tego odwiedziłem pulmunologa, gastrologa, hematologa, neurologa, psychiatre,laryngologa, urologa, dentyste ,kardiologa itp.

Wielokrotnie miałem rtg płuc, usg brzucha, badanie na krew utajoną, badanie ogólne moczu, białko frakcyjne, kreatynina, tomograf głowy.
Do tego próby wątrobowe, testy elisa na borelioze,jersinioze, mononukleoze, toksoplazmoze, hiv. Przeciwciała ANA. Jednotazowo miałem w szpitalu badania na pasożyty.

Dużo tego było więc być może o czymś zapomniałem.

Oprócz gorączki nie mam żadnego innego objawu występującego w rozmiarze utrudniającym mi życie.
Z gorączką wiąże się chyba to że jest mi zimno lub gorąco, zalewają mnie poty itp.

Jeśli chodzi o pomniejsze objawy to zaparcia lub biegunki, czasami ból niektórych stawów(rzadko), coś jakby pokrzywka naczyniowa pod skórą na tłowiu, zwiększony puls, zmine ręce i stopy.

Rozumiem że na NFZ nic nie zdziałam ,po prostu koszty diagnostyki przewyższają wartość pacjenta a ja naprawdę tak się czuje ,że nie mam siły się z tym szarpać.
Czy kwota 20tys zł wystarczy aby podjąć jakieś skuteczne działania w celu zdiagnozowania przyczyny gorączki - np jakaś głęboka diagnostyka w jakiejś klinice - możecie coś zaproponować ? Czy jest to jednak zdecydowanie za mała kwota?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości