Skawina vs Narkiewicz

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sufler
Posty: 58
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:51

Skawina vs Narkiewicz

Post autor: sufler »

Jak w temacie - które podręczniki lepiej kupić?

Powiem szczerze, że Narkiewicz przypunktował sobie u mnie, że ma jakiś wkład własny w ten podręcznik. Bo Skawina to w sumie streszczony - wypunktowany Bochenek, to tak trochę marnie brzmi. Ale jakie są Wasze opinie?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Skawina vs Narkiewicz

Post autor: terrible_justyna »

Moim zdaniem lepsza jest Skawina + jakiś inny podręcznik. Skawina jest najlepsza do powtórek oraz dla osób, które nie lubią uczyć się z ciągłego tekstu.
W Narkiewiczu jedynie podobały mi się te małe rameczki pod koniec tematu, jakieś informacje kliniczne.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Skawina vs Narkiewicz

Post autor: Smile_Forever »

To wszystko zależy od uczelni. Bo nauka na studiach wymaga dostosowania się do formy sprawdzania wiedzy przez daną katedrę, dlatego warto korzystać z podręczników, które ona zasugeruje. Ale odnośnie samego podręcznika - również moim zdaniem Skawina lepsza.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Skawina vs Narkiewicz

Post autor: David »

Na pewno Skawina jest bardziej szczegółowa, ale ogólnie każda z nich ma swoje plusy i minusy, Narkiewicz jest bardziej user friendly", aczkolwiek czasem wiedza z niego to za mało.
lykorz
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Skawina vs Narkiewicz

Post autor: lith »

Zależy gdzie. W Gdańsku po dołożeniu narkiewiczowego neuro spokojnie wystarcza.

To znaczy spokojnie jak spokojnie, bo raczej u nas anatka nie jest łatwa do zaliczenia, ale jeśli chodzi o zakres to narkiewycze starczają. Po prostu trzeba to mieć dobrze opanowane, a nie coś kojarzyć.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Skawina vs Narkiewicz

Post autor: David »

Powiem inaczej- jest trochę zagadnień o które pytają a tam ich nie ma, lub są zrobione mniej dokładnie. Np. nauczyłem się kiedyś przyczepów z tej książki, a od asystenta usłyszałem proszę bardziej dokładnie"
lykorz
nottery
Posty: 13
Rejestracja: 30 lis 2014, o 00:26

Re: Skawina vs Narkiewicz

Post autor: nottery »

Każda książka jest zrobiona lepiej bądź gorzej i tak na prawdę każda jest w jakimś stopniu streszczeniem Bochenka. Moim zdaniem Skawina jest lepsza, bo szczegółowsza a wiele rzeczy jest wypunktowane, co przyspiesza naukę. Minusem Skawiny jest tom o OUN, który jest zrobiony koszmarnie i lepszy jest Gołąb, Narkiewicz (mogę również serdecznie polecić skrypt z mojej uczelni - Ślusarczyk, z powodu genialnego opisu dróg). Jeśli ktoś ma OBUN jako osobny temat, to również skrypt Gołębia jest niezastąpiony.
Jeśli Twoja uczelnia wymaga danego podręcznika, to poczytaj na forum, czy rzeczywiście jest sens się z niego uczyć, czy nie - różnie bywa, asystenci często mimo zmian podręczników itp. mają ciągle te same pytania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Michch i 13 gości