Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
szoczka150
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2015, o 05:51

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: szoczka150 »

black-cat, myślę ,że ten wzrost progów jest spowodowany tym,że w tym roku osoby piszące nową podstawę z chemii miały łatwe arkusze. Gdzieś czytałam,że maturę z chemii na bardzo dobre wyniki napisało dwa razy więcej osób niż rok temu.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: Fantazmic »

black-cat pisze:Jak Wam się wydaje- co spowodowało, że w tym roku są takie progi, jakie są?
Przede wszystkim było to spowodowane o wiele łatwiejszym arkuszem z chemii dla nowej podstawy programowej.

W grupie 4% najlepszych osób różnica między obiema maturami wyniosła aż 6%!
Wynik grupy 4% najlepszych osób poprawiających zaczynał się od 86%, natomiast tegoroczniaków od 92%. Są to dane opublikowane przez CKE.

Biologię też napisali lepiej, a tak każdy narzekał, że ciężki arkusz był
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: szczuroskoczek »

Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: egocentryk »

obawiam sie, ze ta chemia bedzie miec tez wplyw w tym roku na progi
cuef
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2016, o 09:57

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: cuef »

A najlepszą rzeczą to nie tracić roku i iść na medycynę na Słowację. W Koszycach maja fantastyczna medycynę w języku angielskim. Trzeba tylko zdać egzaminy. Moja znajoma tam poszła i jest zachwycona. Rekrutuje fajna firma IMS daje linka możesz obejrzeć i zgłosić się online sama alpikowanie nic nie kosztuje. A po tym jeśli studiujesz po angielsku otwierają się w przyszłości wszystkie drzwi. Po co tracić rok? Życie jest za krótkie jak masz marzenia to je realizuj Maja rekrutera w Polsce.
kandydatka96
Posty: 2
Rejestracja: 5 lip 2016, o 16:05

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: kandydatka96 »

CZY KTOŚ MOŻE ODSTĄPIĆ MI KONTO REKRUTACYJNE NA KIERUNEK WOJ-LEK CYWILNY W ŁODZI? NIE ZDĄŻYŁAM SIĘ ZAREJESTROWAĆ A OGROMNIE MI ZALEŻY!
milo797
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2016, o 16:11

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: milo797 »

Zawsze można złożyć na pielęgniarstwo:) albo zdrowie publiczne, podobno super kierunek.
otojestkasia

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: otojestkasia »

Ja nie rozumiem iść na inny kierunek jeżeli nie dostaniemy się na to co chcemy. To już dużo lepszym rozwiązaniem jest pójście do szkoły policealnej ale na to co nas interesuje. Moja znajoma chodzi do Kreatoredukacji we Wrocku i robi tam kierunek ten co zawsze chciała czyli technik usług kosmetycznych. Do tego pracuje już w zawodzie między czasie także lepsze rozwiązanie niż studia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości