GUMed taki straszny?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: GUMed taki straszny?

Post autor: lith »

Ja mam niewymowne szczęście (?). chociaż chyba lepiej bym to nazwał zdrowym podejściem Może nie mam samych piątek,ale mnie to zupełnie nie boli. Owszem spotkałem kilka osób twierdzących, że te studia to dla nich kilka lat wyciętych z życia. no nic, na własne życzenie najwyraźniej. Może też być całkiem fajnie. Jakoś nie bardzo chce mi sie wierzyć, że na innych umedach tak lajtowo i czasu w domu nie zajmuje. Fakultety przy dobrym rozegraniu to kilka spotkań na cały rok, ewentualnie jakiś śmieszny teścik przez neta w moodle. Na większości wykładów nikt obecności nie sprawdza, więc jak ktoś chce to mu kolejne godziny odpadają. Potem też - są i bardziej wymagające bloki, jak i takie gdzie jest totalne bajlando. W tym tyg na uczelni spędzę łącznie 4-5h. Myślę, że czasu dla znajomych trochę znajdę )
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: GUMed taki straszny?

Post autor: Mårran »

Najwyraźniej mój rok też miał niewymowne szczęście (chociaż ponoć na pierwszym roku były typy, co płakały przez koło z histo) albo te łapówki, w sumie kto wie D
Pani Buka
Zawiedziona
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 21:01

Re: GUMed taki straszny?

Post autor: Zawiedziona »

lith pisze:Dużo chemii na farmacji? A to ci heca
Dla innych przestroga - nie uczcie się za dużo, nie zazdrośćcie innym piątek mając czwórki, śpijcie, imprezujcie, spotykajcie się ze znajomymi, bo inaczej zeschizujecie jak widać powyżej
Po co ta złośliwość? Ja jestem dobra z chemii, egzaminy z nieorgany i organy zdawałam w pierwszym terminie, z matury rozszerzonej ponad 90% miałam. Chemia analityczna i fizyczna to nie jest chemia jakby nazwa mogła wskazywać, to jest fizyka, a jeszcze jak wymagają od Ciebie np. znania budowy Spektrofotometru czy wszystkich zaworów w Chromatografie HPLC i tysiąca wzorów to już jest przesada wg mnie. Nigdy nie byłam dobra z fizyki więc się nie pchałam na kierunki gdzie jest ona rozszerzona, a jak się okazuje na farmie więcej fizy niż chemii. Na GUMedzie powinni wprowadzić przy rekrutacji na farmację jeszcze obowiązkową maturę z fizyki rozszerzonej. Zresztą dziekan kieruje Katedrą Chemii Fizycznej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości