Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Cinereus »

Przecież to są książki o tym samym, tylko różnych autorów. a jak przebrnąć ? siadasz, czytasz podręcznik, oglądasz atlas + ew. rysujesz jak lubisz i tyle.
Manwe
Posty: 128
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Manwe »

Noo o tym samym tylko inaczej napisane, każdy lubi co innego, no i objętością się różnią, możesz sobie doczytywać z Bochenka, ale jakbys chciał się z tego uczyć to doba by musiała byc podwójnad
magg-magg
Posty: 211
Rejestracja: 1 mar 2012, o 18:33

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: magg-magg »

Właśnie zmieniłam naukę na kompedium i atlas:) z tym jak na razie da się wyrobić, gorzeja jak dojdą inne przedmioty. Nie wiem czy na bieżąco wystarczy tylko anatomia i histologia, a resztę można odpuścić do koła? I jak z obecnościami na wykładach, pani z histologii powiedziała, że jest sprawdzana obecność i są obowiązkowe.
Manwe
Posty: 128
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Manwe »

Reszte mozna odpuścić do kół. Anatomie w sumie to tez można odpuścić, ale wtedy musisz porzadnie przysiaść na tydzień przed kołem, ale ja tak robiłem i spoko. Tak tak, z histologii duzo rzeczy mówią, książek też kserowac nie możecie, spokojnie, nie musisz chodzić na żadne wykłady jak nie chcesz.
magg-magg
Posty: 211
Rejestracja: 1 mar 2012, o 18:33

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: magg-magg »

Dzięki wielkie za informacje:) myślę, że jakbym odpuściła anato to potem byłoby ciężko. W suie na semestr egzamin jest z chemii, biologii i historii medycyny. Nie wiem czy jak dostaję się zaliczenie z reszty przedmiotów to wpisują jakieś oceny i czy to się do czegoś liczy, czy wystarczy mieć zal. w indeksie?
Manwe
Posty: 128
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Manwe »

Reszta przemdiotów masz tylko zal, a wsyztskie oceny i tak dopeiro liczą się na koniec roku do stypendium. Historia medycyny to smiech na sali, trafisz na dobry humor-dostaniesz 5 za rozmowe o serialach, trafisz na zły-ujebie cię, ale tak cyz siak nie wrato sie tego uczyć, szczególnie po anatomii, trzeba odpoczać. Chemia-dostałem 5 za jendodniowa nauke wyłącnzie z prezentacji z wykładów, które profesorka wysyła na maila. Z biologii pytania sie powtarzają często, więc preznetacje z wykladów + testy z ubiełych lat.
magg-magg
Posty: 211
Rejestracja: 1 mar 2012, o 18:33

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: magg-magg »

Ok, dzięki za wyjaśnienie jak to wygląda:) pozostaje uczyć się anato:)

niezdecydowanafizjo
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2016, o 13:53

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: niezdecydowanafizjo »

widze ze tutaj kierunki typowo medyczne, a masz moze jakies rozeznanie odnosnie fizjoterapii? moze jakiegos znajomego? jest bardzo ciezko, jak z praca i ogolnie no jak to wyglada?
Michal3789
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2016, o 08:34

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Michal3789 »

Witajcie,

Dostałem się na kierunek lekarski do Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i mam kilka pytań odnośnie zajęć fakultatywnych.

Na jakie zajęcia fakulatatywne warto się zapisać? Które z nich są na zasadzie obecności czy zaliczenia? Które z nich są bardziej wymagające, a które nie wymagają sporo uwagi? Ile godzin trzeba poświęcić na takie zajęcia?
Manwe
Posty: 128
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Manwe »

Na jakie? Na żadned A tak serio to generalnie niewiele wyniesiesz z tych zajęć nawet jesli beda wyglądać ciekawie na początku, ponieważ wiekszosc fakultetow to kmpletna strata czasu, szczerze to nie wiem dlaczego uczelnia wyrzuca pieniądze na takie g**o jak Techniki Negocjacyjne", albo Metodologia pisania prac naukowych". Natomiast takie fakultety jak np, Anatomia raidologiczna", czy np"Medycyna perinatalna sa nawte ciekawe, ale nie masz jeszce wiedzy na takie przedmioty więc niewiele z nich wyniesiesz,z ale jakoś ciekawostka super.

Generalnie to musisz sie pytac konkretnie na peer support najlepiej które zajęcia konkretnie jak wygladają, bo to róznie i zależy tez od prowadzącego. Ja ze swojej strony polecam Anatomie raidologiczną u prowadzacego na borowskiej. Fajne ciekawostki, a wszystkim zalicza, ja tam pare razy byłem przez cały rok. Znajomi jeszce polecali zajęcia w katedrze anatomii, ale tam musieli choodzic na wszystkie, więc jak wolisz
Michal3789
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2016, o 08:34

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Michal3789 »

Super, dzięki wielkie za info, jeszcze pomyślę nad tymi zajęciami
Hahn
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2016, o 13:37

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Hahn »

To jest anatomia radiologiczna na Borowskiej i anatomia radiologiczna gdzie indziej?
Manwe
Posty: 128
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 21:39

Re: Pomoc dla wybierających sie na Umed we Wrocławiu

Post autor: Manwe »

Jeden fakultet kilka grub z różnymi prowadzącymi, u tego głównego, on sie chyba Badowski nazywal, ale pewien nie jestem, on napenwo prowadzi na Sklodowskiej, to trzeba było przychodzić na kazde zajęcia i generalnie cos tam nawet odpowiadać ale z banalów więc spokojnie też, no ale jednak tam na borowskiej to nie trza było anwet chodzićd
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości