Czy można poprawiać maturę z matematyki na poziomie podstawo

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Czy można poprawiać maturę z matematyki na poziomie podstawo

Post autor: Biochemik96 »

W roku 2015 pisałem po raz pierwszy maturę - tzw. nową maturę".
Za rok chciałbym poprawiać maturę z matematyki na poziomie podstawowym - czy jest to możliwe? Czy bardziej opłaca się pisanie matematyki na poziomie podstawowym czy rozszerzonym? Jak duża jest różnica między poziomem podstawowym a rozszerzonym pod względem matury?

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Czy można poprawiać maturę z matematyki na poziomie pods

Post autor: tchorz »

Możesz poprawiać maturę podstawową. Nie wiem o co chodzi z tą opacalnoscią? Czy w ogóle opłaca się zdawać maturę?
Jęśli chcesz poprawiac podstawową to oznacza, że masz wynik poniżej 98%. Ja byłam w biol-chem miałam tylko podstawowa maturę i tą napisałam na 96. a rozszerzoną na 84%. W ramach rozszerzenia przerobiłam Kełbasę, ale nie przykładałam się specjalnie.
Ale matura z 2015 roku jest chyba powiększona o całki i takie inne, więc różnica jest większa.
Aczkolwiek matematyka jest chyba jednyną maturą gzdie zadania są przewidywalne i schematyczne (chociaż moga byc trudne).
Wszystko zależy od zdolności. gdybym tyle uczyła się matmy co biologii i chemii to miała bym chyba 999%
zeldixx
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2015, o 21:04

Re: Czy można poprawiać maturę z matematyki na poziomie pods

Post autor: zeldixx »

Jestem w identycznej sytuacji, jak Ty. Poradziłam się dwóch matematyków (uważanych za najlepszych u mnie w mieście), zgodnie stwierdzili, że napisanie rozszerzenie z tylko rocznym przygotowaniem (nigdy wczesniej nie mialam stycznosci z rozszerzeniem), jest sporym wyzwaniem. Przykładową cyfrą, jaką rzuciłam było 70%, nadal twierdzili, że to bardzo dużo pracy.
Wybitna z tego przedmiotu nie jestem, ogrom materiału z rozszerzenia widziałam i szczerze, skupiłam się na napisaniu podstawy na maksa, ze względu, że ta matura nie jest moją jedyną poprawianą w tym roku.
Jednak zaznaczam, że to tylko moje zdanie podbudowane opiniami dwóch nauczycieli, każdy ma inne predyspozycje, są i osoby, które w rok bez problemu napiszą i na 100.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości