Uszkodzenie łąkotki

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Uszkodzenie łąkotki

Post autor: ekim »

Badanie MR wykazało:

W obrębie rogu tylnego i trzonu łąkotki przyśrodkowej ogniska złożonego uszkodzenia stopnia trzeciego, dochodzące do powierzchni stawowych. W rogu przednim tej łąkotki ogniska uszkodzenia wewnątrzłąkotkowego drugiego stopnia. Róg tylny łąkotki bocznej sięga do okolicy wyniosłości międzykłykciowej-prawdopodobnie tarczowaty, poza tym łąkotka boczna bez zmian. Więzadło krzyżowe przednie z niedużym, częściowym uszkodzeniem i obrzękiem odcinka górnego. Reszta obrazu bez widocznych zmian, struktury kostne i chrzęstne bez widocznych ognisk patologicznych sygnału.
Zwiększona ilość płynu w przedziale środkowym.
Pogrubiały przyśrodkowy fałd rzepkowo-udowy.


Czy ktoś mi coś o tym opowie? Co dalej ? Groźnie to wygląda ?
Wizytę u ortopedy mam dopiero za miesiąc, a chciałbym wcześniej wiedzieć na co się nastawić.

Z góry dzięki.
Kacper25
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2015, o 18:21

Re: Uszkodzenie łąkotki

Post autor: Kacper25 »

Nie jestem specjalistą, więc nie chce się odnosić, ale może pomoże Ci nieco artykuł, który właśnie o urazach łękotki traktuje. Zapoznaj się proszę:

Kod: Zaznacz cały

fizjoplaner.pl/a14/Urazy-lakotek.html
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: Uszkodzenie łąkotki

Post autor: ekim »

Propsy za archeologię!
Na dzień dzisiejszy po 5 latach i nabyciu jakiejś tam podstawowej wiedzy medycznej muszę stwierdzić, że to gorzej brzmiało niż jest w rzeczywistości.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość